Wysokie wymagania finansowe pomocnika problemem dla FC Barcelony

Ilkay Gundogan miał być jednym z głównych celów transferowych FC Barcelony na lato. Dziennikarze Catalunya Radio przekazali, że wysokie wymagania finansowe Niemca stoją na przeszkodzie transferu.

Ilkay Gundogan
Pressfocus Na zdjęciu: Ilkay Gundogan
  • FC Barcelona stara się o pozyskanie Ilkaya Gundogana
  • Niemiecki pomocnik latem może zostać wolnym zawodnikiem
  • 32-latek ma wysokie wymagania finansowe odnośnie do kontraktu w Barcelonie

Gundogan za drogi dla FC Barcelony?

FC Barcelona ma ambitne plany na letnie okno transferowe, jednak weryfikuje je nieco mocno nadwyrężony budżet, a także wymagania za strony La Liga. Ta narzuciła na nią konieczność poważnego obniżenia limitu wynagrodzeń. Prezes ligi hiszpańskiej, Javier Tebas przyznał nawet, że nie wyrazi zgody na żadne transfery Dumy Katalonii

Działacze Barcy mimo wszystko poszukują sposobów na możliwość przeprowadzenia transferów, a najmocniej zależy jej na pozyskaniu Ilkaya Gundogana. Jeśli Niemiec nie przedłuży umowy z Manchesterem City, latem stanie się wolnym zawodnikiem. Blaugrana liczy z tego powodu, że uda jej się pozyskać go za darmo.

Dziennikarze Catalunya Radio przekazali, że na drodze do transferu mogą stanąć wysokie wymagania finansowe pomocnika Obywateli. Ich zdaniem Gundogan oczekiwałby dziesięciu milionów euro netto rocznie. Azulgrana obecnie nie może sobie pozwolić na zaoferowanie mu takiej pensji. Ponadto 32-latek oczekuje umowy obowiązującej przynajmniej przez dwa lata. 

Przeczytaj: Man City priorytetem dla Gundogana, FC Barcelona na dalszym planie

Komentarze