Francuski klub zainteresowany Vladanem Kovaceviciem

Vladan Kovacević
PressFocus Na zdjęciu: Vladan Kovacević

Vladan Kovacević znalazł się na celowniku Montpellier. Klub z Francji podobno byłby skłonny zapłacić za bramkarza około 5 mln euro, ale Raków Częstochowa nie chce go sprzedawać tej zimy.

  • Vladan Kovacević celem Montpellier
  • Bośniak miałby zastąpić Jonasa Omlina
  • Francuzi byliby skłonni zaoferować 5 mln euro

Kovacević przejdzie do Ligue 1?

Jak podaje Piotr Koźmiński na łamach serwisu “WP Sportowe Fakty”, Montpellier jest zainteresowane Vladanem Kovaceviciem z Rakowa Częstochowa. Francuski klub szuka nowego bramkarza po tym, jak stracił Jonasa Omlina na rzecz Borussii Moenchengladbach. Szwajcarski golkiper przeszedł do niemieckiej ekipy za 9 milionów euro.

Jego następcą mógłby zostać Vladan Kovacević, który jest łączony z przeprowadzką na Stade de la Mosson. Montpellier podobno jest w stanie zaproponować za reprezentanta Bośni i Hercegowiny około 5 mln euro. To jednak najprawdopodobniej nie przekona lidera Ekstraklasy, który nie chce sprzedawać 24-latka w obecnym okienku transferowym.

Przypomnijmy, że agent Vladana Kovacevicia w ostatnim czasie nieoficjalnie oferował usługi swojego klienta Bayernowi Monachium, który szukał zastępcy Manuela Neuera. Bawarski gigant ostatecznie postawił na Yanna Sommera. Bośniacki golkiper z powodzeniem gra dla “Medalików” od lipca 2021 roku, kiedy to trafił do Częstochowy za 300 tysięcy euro z FK Sarajevo.

Vladan Kovacević w 18 meczach trwającej kampanii wpuścił 9 bramek i zanotował aż 12 czystych kont. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 5 mln euro. Umowa 24-latka z Rakowem wygasa w 2026 roku.

  • Czytaj więcej:
Piłka Nożna wybrała Piłkarza i Trenerów Roku 2022
Czesław Michniewicz

Tygodnik Piłka Nożna w sobotę tradycyjnie zorganizował galę, podsumowującą piłkarski rok 2022 roku. W jej trakcie wybrano między innymi Piłkarza i Trenerów Roku. Tym razem doszło do niecodziennego rozstrzygnięcia, które wcześniej miało miejsce w 2018 roku. Plebiscyt Piłki Nożnej organizowany jest od 1973 roku Na początku były tylko trzy kategorii, ale z czasem pojawiło się

Czytaj dalej…

Komentarze