Milan i Arsenal rywalizują o mistrza Europy

Renato Sanches
Pressfocus Na zdjęciu: Renato Sanches

Renato Sanches jest obiektem zainteresowania wielu świetnych klubów. Największe szanse na pozyskanie Portugalczyka mają Milan i Arsenal

  • Renato Sanches może zmienić klub w zimowym oknie transferowym
  • Pozyskaniem Portugalczyka interesuje się dużo klubów
  • Największe szanse na zakontraktowanie mistrza Europy mają Milan i Arsenal

Rywalizacja nabiera tempa

Sezon 2020/2021 był kapitalny dla Lile, które sensacyjnie wygrało Ligue 1. Aktualni mistrzowie Francji w bieżącej kampanii radzą sobie jednak wyraźnie słabiej. Zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli, a szczytem ich możliwości może okazać się walka o udział w europejskich pucharach.

Niewykluczone, że przeciętne forma Lile sprawi iż w zimowym oknie transferowym klub opuści Renato Sanches. Portugalczyk został wykupiony przez mistrza Francji z Bayernu Monachium i dostał szansę odbudowania swojej nieco przygasłej kariery. Być może mistrz Europy z 2016 roku zdecyduje się na spróbowanie swoich sił w silniejszej lidze.

Chętnych na kupno Sanchesa nie brakuje. Początkowo Portugalczyk łączony był z Romą, czy Juventusem. Najbardziej realna jest opcja dołączenia do Milanu. Wicemistrz Włoch widzi w 24-latku następcę Francka Kessiego, który nie przedłużył jeszcze kontraktu i prawdopodobnie opuści Mediolan. Milan złożył już nawet Lile ofertę za Sanchesa. Kwota nie jest jednak znana. Portal Transfermarkt wycenia 24-latka na 30 milionów euro.

Szyki Milanowi może pokrzyżować Arsenal, który jest bardzo zainteresowany kupnem Sanchesa. Angielski klub nie złożył jeszcze oficjalnej oferty. W najbliższych tygodniach sytuacja ma się jednak zmienić. Przedstawiciele londyńczyków nawiązują już bowiem kontakty z Lile.

Czytaj także: United zaproponuje Juventusowi transfer Martiala?

Komentarze