Media: Chiellini zdecyduje się na transfer do MLS

Giorgio Chiellini
PressFocus Na zdjęciu: Giorgio Chiellini

Włoskie media donoszą, że Giorgio Chiellini skłania się ku decyzji o transferze do MLS. Obrońca Juventusu nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości, ale zdaniem dziennikarzy taki ruch jest najbardziej prawdopodobny w tym momencie.

  • Giorgio Chiellini po sezonie odejdzie z Juventusu
  • Obrońca otrzymał ofertę przenosin do MLS
  • Włoskie media uważają, że zawodnik Starej Damy zdecyduje się przyjąć to ofertę

Chiellini dał do zrozumienia, że chce wyjechać za ocean

W poniedziałek Giorgio Chiellini rozegrał swój ostatni mecz w Juventusie przed własną publicznością, czym pożegnał się ze wszystkimi fanami Starej Damy. Gracz spędził na boisku symboliczne siedemnaście minut, po których opuścił plac gry.

Chiellini ma kontrakt ważny z Juventusem do lata przyszłego roku. Zawodnik przedłużył go z myślą o grze na mundialu w Katarze, jednak z uwagi na brak kwalifikacji reprezentacji Włoch na ten turniej, jego plany uległy zmianie.

Według eksperta ds. transferów Sportitalia i La Gazzetta dello Sport Alfredo Pedulli, do Giorgio Chielliniego dotarła tylko jedna oferta kontraktu z klubu MLS, a jest nim Los Angeles FC. Inter Miami oraz Toronto FC również wyrażały zainteresowanie włoskim defensorem, jednak ostatecznie nie złożyły oficjalnych propozycji umów.

Chiellini udzielił wywiadu po meczu z Lazio, w którym zasugerował, że transfer do USA jest bardzo prawdopodobny. – Szczerze, jeszcze nie wiem. Muszę podjąć ważną decyzję. Doświadczenia z wyjazdów za granicę wzbogaca cię na wielu płaszczyznach. Nie tylko piłkarskich, ale przede wszystkim kulturowych. Czuję potrzebę doświadczenia i zmierzenia się z czymś nowym, z czymś innymi niż Juventus, który tak dobrze znam. Wkrótce zdecyduję wraz z rodziną – przyznał Chiellini.

Innym powodem, dla którego Giorgio Chiellini może zdecydować się na transfer do Los Angeles jest Alessandro Del Piero, który mieszka w tym mieście od wielu lat. Obaj panowie są dobrymi przyjaciółmi, a były napastnik może pomóc mu zaaklimatyzować się w nowym środowisku.

Zobacz również: Juventus walczy o Pogbę. Kontrakt na stole

Komentarze