Mbappe odrzucił Saudyjczyków. Teraz skupiają się na innym głośnym nazwisku

Al-Hilal rozpoczęło negocjacje w sprawie transferu Victora Osimhena. Po nieudanej próbie ściągnięcia Kyliana Mbappe Saudyjczycy skupiają się na gwiazdorze Napoli.

Victor Osimhen
Obserwuj nas w
fot. Imago/ZUMA Wire Na zdjęciu: Victor Osimhen
  • Al-Hilal pragnie transferu piłkarza z najwyższej półki
  • Po nieudanej próbie ściągnięcia Kyliana Mbappe klub skupia się na Victorze Osimhenie
  • Transfer Nigeryjczyka będzie możliwy jedynie w przypadku gigantycznej oferty

Napoli rozważy sprzedaż gwiazdora?

Głośnym echem odbiła się oferta, jaką Al-Hilal złożyło Paris Saint-Germain i samemu Kylianowi Mbappe. W ramach transferu definitywnego paryżanie mieli otrzymać 300 milionów euro, a 24-latek za sezon gry w Arabii Saudyjskiej mógłby zarobić aż 700 milionów euro. Ten jednak odrzucił szaloną propozycję, dlatego Saudyjczycy skupili swe działania na Victorze Osimhenie.

Rozpoczęły się już rozmowy w sprawie ewentualnego transferu. Tego lata Nigeryjczyk trafił na listy życzeń wielu klubów, w tym między innymi Manchesteru United, Bayernu Monachium czy Paris Saint-Germain. Właściciel Napoli Aurelio De Laurentiis pozostawał jednak niewzruszony i zapewniał, że gwiazdor nigdzie nie odejdzie.

Kolejne ekipy rezygnują z prac nad hitowym transferem, a kibice mają coraz większą pewność, że król strzelców sezonu 2022/2023 zostanie w Serie A. Do walki o niego wkracza jednak Al-Hilal, które może sobie pozwolić na niebotyczny wydatek. De Laurentiis zasugerował, że sprzedaż Osimhena wchodzi w grę jedynie w przypadku oferty przekraczającej 150 milionów euro.

Zobacz również: Dembele opuści Barcelonę? Xavi: nigdy nic nie wiadomo

Komentarze