Marcel Sabitzer piłkarzem Bayernu Monachium

Marcel Sabitzer
Pressfocus Na zdjęciu: Marcel Sabitzer

Bayern Monachium dopiął transfer Marcela Sabitzera z RB Lipsk. Pomocnik został oficjalnie zaprezentowany przez Bawarczyków poniedziałkowym po południem.

  • Bayern Monachium potwierdził transfer Marcela Sabitzera
  • Austriak zamienił Lipsk na Bawarię za 16 mln euro
  • Piłkarz związał się czteroletnim kontraktem z nowym pracodawcą

Marcel Sabitzer dołączył do Bayernu Monachium

Marcel Sabitzer wylądował w Monachium. W Niemczech od kilku tygodni głośno mówiło się o zainteresowaniu Austriakiem przez Bayern. Z koeli sam Julian Nagelsmann pracował już z 27-latkiem jeszcze podczas wspólnej przygody w drużynie Byków, co w całej operacji odegrało kluczową rolę.

Piłkarz przekazał byłemu pracodawcy, że nie przedłuży swojego kontraktu. Umowa Sabitzera z RB Lipsk wygasłaby na koniec obecnego sezonu. Stąd też była to ostania okazja, aby właściciele Red Bulla otrzymali jakiekolwiek pieniądze za usługi reprezentanta Austrii.

Oba kluby prowadziły zaawansowane negocjacje już od dłuższego czasu. Porozumienie jednak osiągnięto dopiero w niedzielę. Natomiast już w poniedziałek Sabitzer zjawił się w bazie Bayernu Monachium, gdzie przeszedł testy medyczne i złożył podpis na kontrakcie.

Pomocnik będzie reprezentował barwy mistrzów Niemiec przez cztery kolejne lata. Po przerwie reprezentacyjnej zobaczymy go z nr. “18” na plecach.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać dla Bayernu. Już jako dziecko byłem dumny z tej koszulki i w każde święta Bożego Narodzenia dostawałem nową – zaznaczył na wstępie Sabitzer.

Dam z siebie wszystko w barwach tego klubu. Chcę wygrywać jak najwięcej meczów i oczywiście zdobyć wiele tytułów – dodał.

Przeczytaj również: Robert Lewandowski wyrównał kolejny rekord Gerda Muellera

Komentarze