Manchester United musi latem nadać priorytet środkowi obrony

Manchester United podczas letniego okienka transferowego będzie musiało sprowadzić prawdopodobnie więcej, niż jednego klasowego stopera. Na celowniku Anglików znajdują się trzy nazwiska.

Harry Maguire
Obserwuj nas w
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Harry Maguire
  • Erik ten Hag z pewnością nie narzeka na przesyt klasowych środkowych obrońców
  • Latem Manchester United może w dodatku opuścić aż trzech stoperów
  • Wówczas klub będzie musiał znaleźć następców, którzy z miejsca podniosą poziom

Szykuje się letnia rewolucja w obronie Czerwonych Diabłów

W Manchesterze United nie ma czasu na nudę. Rzecz jasna, bieżący sezon w wykonaniu Czerwonych Diabłów jest bardzo rozczarowujący. To jednak nie sprawia, że nowe kierownictwo nie musi jednocześnie planować już przyszłych rozgrywek. A zbudowanie kadry na sezon 2024/2025 nie będzie wcale rzeczą łatwą. Tajemnicą poliszynela jest, że zespół z Old Trafford potrzebuje wzmocnień właściwie w każdej formacji, jeżeli chce na poważnie powrócić do walki o najważniejsze trofea. Wydaje się jednak, że letnie plany Czerwonych Diabłów zdominuje jedna pozycja, a konkretnie – środek obrony.

Kontrakt Jonny’ego Evansa wygaśnie 30 czerwca. Z kolei przyszłość Raphaela Varane’a i Harry’ego Maguire’a jest co najmniej niepewna. Rudy Galetti przekonuje, że Manchester United ma na liście aż trzy wielkie nazwiska: Jean-Claire Todibo, Antonio Silva oraz Dayot Upamecano. Nawet sprowadzenie jednego z nich wiązałoby się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu milionów euro. A niewykluczone, że Erik ten Hag będzie optować za kupnem większej liczby klasowych stoperów. Bez tego nadal trudno będzie wierzyć w powrót do ścisłej europejskiej czołówki.

Czytaj więcej: Media: Reprezentacja niebawem pozna swoją bazę na Euro 2024. Dwie możliwości.

Komentarze