Manchester City straci latem obrońcę?

Aymeric Laporte rozważa opuszczenie Manchesteru City. Defensor jest niezadowolony z ograniczonego czasu na boisku i jest otwarty na możliwość letniej przeprowadzki.

Aymeric Laporte
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Aymeric Laporte nie jest zadowolony brakiem regularnej gry
  • Reprezentant Hiszpanii planuje opuścić Manchester City
  • Do transferu może dojść w trakcie letniego okienka

Laporte chce odejść

Aymeric Laporte jeszcze do niedawna uchodził za ważne ogniwo defensywy Manchesteru City. Na początku obecnego sezonu mierzył się z problemami zdrowotnymi, których długotrwałym skutkiem była utrata miejsca w wyjściowej jedenastce. Reprezentant Hiszpanii już wyzdrowiał, lecz nadal jest w hierarchii między innymi za Nathanem Ake czy Manuelem Akanjim.

Ta sytuacja zmusiła 28-latka do poważnych rozważań na temat swojej przyszłości. Jest on niezadowolony z braku regularnych występów, dlatego jest otwarty na możliwość letniej przeprowadzki.

Jego kontrakt z Manchesterem City obowiązuje do połowy 2025 roku. Ewentualny transfer nie powinien być natomiast zbyt drogi.

W przypadku odejścia Laporte, Manchester City ruszy po Josko Gvardiola, który od dłuższego czasu znajduje się na szczycie listy życzeń. W walce o reprezentanta Chorwacji pozostaje także Chelsea.

Zobacz również:

Miękkie lądowanie Pulisica? Wielki klub rozważa pozyskanie Amerykanina
Christian Pulisic

Christian Pulisic zamieni Stamford Bridge na Old Trafford? Według informacji angielskich mediów, Manchester United podczas najbliższego letniego okienka transferowego rozważy sprowadzenie Christiana Pulisica, który otrzyma od Chelsea zgodę na odejście. The Blues zimą “zabawili się w Football Managera” i pozyskali kilku zawodników za kilkaset milionów. Latem Chelsea musi sprzedać niepotrzebnych piłkarzy, aby zrównoważyć budżet. Wśród

Czytaj dalej…

Komentarze