Man Utd złożył ofertę za gwiazdę Barcelony i odbił się od ściany

Frenkie de Jong
fot. PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Manchester United jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Frenkiego de Jonga. Nowe wieści w tej sprawie przekazał dziennikarz Fabrizio Romanio, który w rozmowie z United Stand przekazał, że FC Barcelona ostatnio odrzuciła ofertę klubu z Old Trafford w sprawie Holendra.

  • Frenkie De Jong jest jednym z głównych celów Man Utd na lato
  • Dziennikarz Fabrizio Romano ujawnił nowe wieści na temat zawodnika
  • FC Barcelona oczekuje za 25-latka co najmniej 85 milionów euro

FC Barcelona odrzuciła propozycję Man Utd

Manchester United ma ambitne plany związane z nową kampanią. Od 1 lipca stery nad ekipą przejmie Erik ten Hag, który zastąpi Ralfa Rangnicka. Czerwone Diabły mają jednocześnie wywalczyć co najmniej miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Pomóc w tym ma Frenkie de Jong.

Tymczasem dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że Man Utd złożył Katalończykom ofertę w sprawie Holendra. Zaoferował 60 milionów euro plus 10 milionów euro bonusów. Propozycja nie znalazła jednak uznania w oczach sterników Barcy. Klub z Camp Nou oczekuje za de Jonga co najmniej 85 milionów euro.

Holenderski pomocnik ze spokojem podchodzi do sprawy. Na razie nie przekazał żadnych wiadomości dotyczących swojej przyszłości Barcelonie i klubowi z Old Trafford. Czeka jednocześnie, jak rozwinie się sytuacja. De Jong zdaje sobie też sprawę, że Xavi widzi go kadrze Barcy na nowy sezon. Transfer z udziałem zawodnika może jednak wymusić trudna sytuacja finansowa Katalończyków.

De Jong w trakcie kampanii 2021/2022 wystąpił łącznie w 46 meczach, notując w nich cztery trafienia i pięć asyst. Umowa 25-latka obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Czytaj więcej: Manchester United ma alternatywę na wypadek braku transferu de Jonga

Komentarze