Man Utd rozpoczął negocjacje z Borussią ws. Sancho

Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. PressFocus

Jadon Sancho jeszcze przed startem Mistrzostw Europy może zmienić barwy klubowe. The Athletic donosi, że Borussia Dortmund prowadzi negocjacje z Man Utd w sprawie reprezentanta Anglii.

  • Angielskie media podają, że Man Utd zaczął intensywnie pracować nad transferem Sancho
  • 21-latek jest głównym celem Czerwonych Diabłów
  • Zawodnik wicemistrzów Premier League może kosztować 100 milionów funtów

Man Utd przekonany, że może sfinalizowac transfer Sancho

Jadon Sancho już od ostatniego letniego okienka transferowego jest na radarze Czerwonych Diabłów. Klub z Bundesligi oczekiwał jednak za swojego zawodnika 120 milionów euro, co było sumą nie do przyjęcia dla działaczy ekipy z Signal Iduna Park.

Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że w tym roku Borussia jest skłonna obniżyć swoje oczekiwania finansowe za zawodnika. Zdaniem angielskich dziennikarzy rozmowy w sprawie ewentualnego hitu transferowego już trwają.

Na dzisiaj rozmowy są na wczesnym etapie. Niemniej klub z Old Trafford jest podobno gotowy, aby wyłożyć za Anglika mniej więcej 80 milionów funtów. Suma ma być do przyjęcia przez działaczy BVB. Ciekawe jest to, że Man Utd miałby jednak być zobligowany do uiszczenia 20 milionów funtów w formie dodatkowych bonusów.

Ciekawostką jest natomiast to, że decydenci Czerwonych Diabłów chcieliby sfinalizować transfer jeszcze przed startem Euro. Mimo że sesja transferowa otwiera się 1 lipca. Aktualny kontrakt Sancho z klubem z Bundesligi obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

W zakończonym niedawno sezonie 21-latek urodzony w Londynie wystąpił w 38 meczach, notując w nich 16 trafień i 20 asyst. Sancho aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Anglii przed Mistrzostwami Europy. Synowie Albionu na Euro zmierzą się z: Chorwacją, Szkocją i Czechami.

Zobacz więcej: Sky: Sancho na radarze czterech klubów, a Haaland wyceniony

Komentarze

Na temat “Man Utd rozpoczął negocjacje z Borussią ws. Sancho