Man City na dniach ogłosi spektakularny transfer

Piłkarze Manchesteru City
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru City

Erling Haaland wkrótce zakończy swoją przygodę z Borussią Dortmund. Dziennikarz Nicolo Schira poinformował w swoich mediach społecznościowych, że Norweg w najbliższych dniach zostanie piłkarzem Manchesteru City.

  • Erling Haaland jest bardzo blisko zmiany barw klubowych
  • Dziennikarz Nicolo Schira przesądza, że zawodnik zakotwiczy w Man City
  • Strony miały już osiągnąć porozumienie i na dniach transfer zostanie oficjalnie ogłoszony

Haaland ma być panaceum Man City na triumf w Lidze Mistrzów?

Erling Haaland od dłuższego czasu jest na celowniku kilku gigantów europejskiej piłki. W przeszłości spekulowano, że reprezentant Norwegii może zasilić szeregi FC Barcelony. Był też temat przeprowadzki zawodnika do Manchesteru United. Wygląda jednak na to, że batalię o piłkarza wygrał Man City.

Dziennikarz Nicolo Schira ujawnił, że w zeszłym tygodniu Haaland miał zawrzeć umowę z Man City. Szczegóły porozumienia nie są znane. Można się jednak spodziewać tego, że to będzie jedna z najbardziej kosztownych transakcji w historii piłki nożnej.

Haaland w styczniu 2020 roku dołączył do Borussii Dortmund z FC Salzburg. Niemiecki klub zapłacił za zawodnika 20 milionów euro. Tymczasem latem tego roku ma być aktywna klauzula w umowie Norwega, wynosząca 75 milionów euro. Mimo że rynkowa wartość zawodnika to 150 milionów euro.

Haaland jako zawodnik Borussii Dortmund rozegrał łącznie 88 meczów. Strzelił w nich 85 goli, a ponadto zanotował w nich 23 asysty. W reprezentacji Norwegii zawodnik rozegrał z kolei 17 spotkań.

Czytaj więcej: Bayern nie pozyska gwiazdy Bundesligi. “Na pewno nie będziemy kolejnym klubem Haalanda”

Komentarze