Robert Lewandowski ogłoszony! Znamy szczegóły transferu

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Od kilku dni było wiadome, że Robert Lewandowski będzie kontynuował swoją karierę w FC Barcelonie. Brakowało jedynie oficjalnego ogłoszenia transferu, czego wreszcie doczekaliśmy się we wtorkowy wieczór.

  • FC Barcelona wykupiła Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium za kwotę 45 milionów euro + 5 milionów w ramach bonusów
  • Reprezentant Polski podpisał z “Dumą Katalonii” czteroletni kontrakt
  • Zapisana w umowie klauzula wykupu 33-letniego napastnika wynosi 500 milionów euro

Długi kontrakt i ogromna klauzula wykupu

Od kilku dni kibice czekali na oficjalne potwierdzenie transferu Roberta Lewandowskiego. Już w niedzielę zameldował się on w Miami, gdzie FC Barcelona przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.

Po ośmiu latach gry w Bayernie Monachium reprezentant Polski zdecydował się na poważną zmianę. Władze niemieckiego giganta uległy działaniom napastnika i zaakceptowały ofertę FC Barcelony. Kwota, jaką Blaugrana zapłaciła za Lewandowskiego, wynosi 45 milionów euro plus 5 milionów w ramach bonusów.

We wtorkowy wieczór doczekaliśmy się oficjalnego ogłoszenia hitowej transakcji. Poznaliśmy również szczegóły podpisanego przez Polaka kontraktu.

Siedmiokrotny król strzelców Bundesligi związał się z “Dumą Katalonii” czteroletnią umową, natomiast klauzula jego wykupu wynosi aż 500 milionów euro.

Na debiut Lewandowskiego w nowych barwach będziemy musieli natomiast jeszcze chwilę poczekać. Najprawdopodobniej będzie on miał miejsce w niedzielę, kiedy to rozegrany zostanie mecz towarzyski z Realem Madryt. Oficjalna prezentacja nabytku FC Barcelony odbędzie się w środę o godzinie 12 w Miami.

Zobacz również: Gdzie trafi Krzysztof Piątek? Włosi zainteresowani

Komentarze