Leeds United nie ustępuje, wróci do tematu skrzydłowego już zimą

Cody Gakpo
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cody Gakpo

Leeds United starało się tego lata pozyskać Cody’ego Gakpo. Transakcja nie doszła do skutku, jednak włodarze się nie poddają i zrobią kolejne podejście pod transfer holenderskiego skrzydłowego już tej zimy.

  • Cody Gakpo mógł tego lata opuścić Eredivisie. Zainteresowanie wykazywały między innymi Arsenal oraz Manchester United
  • Do konkretnych działań dopuściło się natomiast Leeds United. Pomimo sporych chęci, nie udało się sfinalizować transakcji przed końcem okienka.
  • Włodarze angielskiego klubu wrócą do tematu skrzydłowego zimą. Wycenia się go na około 40 milionów euro

Leeds United czeka na wymarzonego skrzydłowego

Celem władz Leeds United na letnie okienko transferowe było odpowiednie zastąpienie Raphinhi i stworzenie zespołu, który będzie w stanie wywalczyć spokojne utrzymanie w Premier League. Pieniądze ze sprzedaży reprezentanta Brazylii zostały przeznaczone na kilka wzmocnień, a do drużyny dołączyli między innymi Tyler Adams, Brenden Aaronson i Luis Sinisterra. W planach było zakupienie jeszcze jednego skrzydłowego, lecz w tym temacie zabrakło dobrego zakończenia.

Przedstawiciel Premier League nie zamierza się natomiast poddawać i już zimą zrobi kolejne podejście. Chodzi o Cody’ego Gakpo, który latem miał szanse na opuszczenie Eredivisie. Początkowo 23-latkiem interesował się Arsenal, lecz w tym przypadku nie doszło do żadnych konkretów. Jego nazwisko przewijało się również w kontekście przenosin do Manchesteru United, który finalnie zdecydował się na Antony’ego z Ajaksu Amsterdam. Skrzydłowy PSV Eindhoven stał się więc w ostatnich dniach okienka głównym celem transferowym Leeds United.

“Pawie” chcą spróbować ściągnąć go już tej zimy. Szacuje się, że kwota transferu Gakpo powinna wynieść około 40 milionów euro. Zespół z Eindhoven ma duże szanse na wynegocjowanie korzystnych warunków, bowiem kontrakt zawodnika obowiązuje do 2026 roku.

Gakpo ma za sobą fantastyczny sezon, a w obecną kampanię również zaczął bardzo okazale. W pięciu spotkaniach na poziomie holenderskiej ekstraklasy strzelił sześć bramek i zaliczył trzy asysty.

Zobacz również: Atletico odrzuciło latem wiele ofert za napastnika

Komentarze