Atletico odrzuciło latem wiele ofert za napastnika

Joao Felix
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joao Felix

Joao Felix jak na razie nie spełnił pokładanych w nim nadziei, ale wciąż jest niezwykle istotnym zawodnikiem dla Diego Simeone. Fabrizio Romano poinformował, że klub tak mocno wierzy w Portugalczyka, że latem odrzucił wszystkie oferty, jakie za niego wpłynęły.

  • Joao Felix do tej pory w 115 meczach dla Atletico zanotował 29 bramek i 18 asyst
  • Diego Simeone wierzy w Portugalczyka i postrzega go za kluczowego piłkarza w składzie
  • Latem Rojiblancos otrzymali za 22-latka wiele ofert, jednak wszystkie odrzucili

Felix ma pewne miejsce w wyjściowym składzie Atletico

Joao Felix przeniósł się z Benfiki do Atletico w 2019 roku za rekordowe 127 milionów euro. Portugalczyk jak do tej pory przeplatał wybitne mecze nieco słabszymi i nie zawsze był pierwszym wyborem Diego Simeone. Na drodze stanęły mu również liczne urazy, przez które w trakcie trzech sezonów stracił łącznie 32 spotkania. 

Diego Simeone wciąż mocno wierzy w Portugalczyka, który obecnie jest jedną z kluczowych postaci Rojiblancos. Portugalczyk w czterech pierwszych kolejkach ligowych zanotował już trzy asysty, a w każdym z tych meczów wybiegał w podstawowym składzie.

– Joao przeżywa obecnie najlepszy czas odkąd dołączył do Atletico. Jest dużo dojrzalszy, silniejszy fizycznie i pewniejszy siebie – stwierdził Diego Simeone. 

Fabrizio Romano przekazał, że do Atletico latem wpłynęło wiele ofert za Joao Felixa. Klub stanowczo wszystkie odrzucił, pokazując tym samym, że chce opierać swój projekt właśnie na osobie 22-latka.

Czytaj dalej: Spór Atletico i Barcelony o Griezmanna. Kataloński klub oddał sprawę w ręce prawników

Komentarze