Lech bliżej dużego wzmocnienia. To reprezentant Polski

Michał Helik (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Michał Helik (z lewej)

Lech nie powiedział ostatniego słowa na rynku transferowym. Mistrza Polski wzmocnić może Michał Helik. Szanse na taki ruch są spore.

  • Michał Helik może niedługo wrócić do Ekstraklasy
  • Były gracz Cracovii zagrałby w czołowym polskim klubie
  • Negocjacje w tej sprawie zdają się zmierzać w dobrą stronę

W Poznaniu mogą poprawić nastroje kibiców

Dla większości polskich klubów sezon 2022/2023 rozpoczął się w miniony weekend. Tymczasem Lech ma za sobą już cztery oficjalne mecze, z czego większość przegrał. Poznaniacy okazali się słabsi od Rakowa w Superpucharze Polski, a co gorsza odpadli z eliminacji do Ligi Mistrzów. Kadra mistrza Polski wymaga wzmocnień. Takim z pewnością byłby reprezentujący ostatnio Barnsley Michał Helik.

Siedmiokrotny reprezentant Polski w obecnym klubie jest od dwóch lat. Były to skrajnie różne sezony dla środkowego obrońcy, którego zespół rok temu walczył w barażach o Premier League, a w minionej kampanii spadł z Championship. Helik w obu sezonach był jednak ważnym graczem Barnsley, wyróżniał się też na tle ligi. Nie dziwi zatem fakt, że interesowało się nim kilka zagranicznych drużyn. Aktualnie trwają zaś rozmowy w sprawie jego powrotu do Ekstraklasy.

Helik w ojczyźnie reprezentował już Ruch Chorzów i Cracovię. Lech byłby zatem dla niego największym wyzwaniem. Polak powinien jednak jemu sprostać, ponieważ w Championship rozegrał ponad 80 meczów. Poznaniacy negocjują z Barnsley, a porozumienie zdaje się być coraz bardziej realne. Wiele wskazuje na to, że Helik będzie reprezentował barwy aktualnego mistrza Polski.

Czytaj także: Barcelona przyłączona do uniwersum polskiej piłki | Dwugłos Tetryków

Komentarze