Di Maria negocjuje z Barcą

Angel Di Maria
Pressfocus Na zdjęciu: Angel Di Maria

Jak twierdzą hiszpańskie media, Angel Di Maria prowadzi zaawansowane rozmowy z FC Barceloną. Dziennikarze Relevo uważają, że piłkarz jest gotowy rozpocząć nową przygodę w Katalonii. Natomiast zdaniem Matteo Moretto, Juventus również dalej liczy się w grze o podpis Argentyńczyka.

  • Angel Di Maria łączny z Barceloną
  • Argentyńczyk wypełnił kontrakt w PSG i w ostatnim czasie był na radarze Juve
  • Skrzydłowy wkrótce dokona wyboru, bo nie narzeka na brak zainteresowania

Di Maria trafi do Barcy?

Angel Di Maria kolejny raz staje przed wyborem topowego klubu. Tym razem definitywnie zakończył przygodę w PSG, więc wraz z początkiem lipca zostanie wolnym zawodnikiem. Pod koniec sezonu wiele mówiło się o jego przejściu do Juventusu. Przedstawiciele 34-latka dogadali nawet wstępną umowę, ale jak dotąd nie zapadła żadna wiążąca decyzja w tej sprawie.

Być może spowodowały to zaloty FC Barcelony. Umiejętna księgowość Katalończyków sprawiła, że Franck Kessie i Andreas Christiansen wkrótce złożą podpisy na oficjalnych kontraktach. Obaj panowie przychodzą za darmo, stąd nic dziwnego, że Mateu Alemany rozważa sprowadzenie Di Marii na Camp Nou.

– “Argentyńczyk woli grać w Hiszpanii, są już kontakty ze sztabem sportowym Barcy i postrzegają go bardzo przychylnie. Doświadczenie, wszechstronność i natychmiastowa wydajność. Obie strony rozmawiały i chcą to zrobić – przekazali dziennikarze Relevo.

Według źródeł Relevo, Barca jest już po rozmowach z obozem Argentyńczyka. Podobno każda ze stron była zadowolona ze spotkania. Warunkiem pojawienia się Di Marii w Katalonii jest cięcie kosztów. Klub dalej cierpi finansowo. Zarząd powiadomił też zawodników, że czeka ich następna obniżka płac.

Wszystko nie najlepiej wpłynęło na atmosferę w szatni. Gerard Pique oraz inni weterani nie zamierzają się na to godzić. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż Frenkiego de Jonga lub zawarcie nowej umowy sponsorskiej.

Kiedy Blaugrana szuka dodatkowych rozwiązań, Juventus twardo stąpa po ziemi. Działacze z Piemontu pozostają w stałym kontakcie z agentem Di Marii, mając przyklepane warunki kontraktu. Jak przekazał Matteo Moretto, Stara Dama wciąż liczy się w walce o byłego gracza paryżan.

– “Juventus, który od dwóch miesięcy negocjuje z Di Marią, nie rzuca ręcznika. Oferują mu dwa lata i zgadzają się na jego oczekiwania finansowe” – zapewnił Matteo Moretto.

Z drugiej strony, w najbliższych dniach mogą pojawić się nowe zespoły w wyścigu o Di Marię. Chętnych nie powinno zabraknąć. Powrót do Realu Madryt jest raczej niemożliwy, ale przy ewentualnym zasileniu Barcy, kibice Królewskich na pewno to zapamiętają.

Czytaj więcej: Zanim ruszy sezon. Plany transferowe klubów Premier League, cz. I

Komentarze