Kolejny angielski gigant w walce o 18-letniego napastnika

Evan Ferguson przebojem wdarł się do pierwszego składu Brighton. 18-latek imponuje i budzi zainteresowanie ze strony gigantów Premier League. Do wymienianego wcześniej Manchesteru United dołączył Tottenham.

Evan Ferguson
fot. PressFocus Na zdjęciu: Evan Ferguson
  • 18-letni Evan Ferguson ma już na swoim koncie trzy trafienia w rozgrywkach Premier League
  • Napastnik Brighton może stać się latem bohaterem sensacyjnego transferu
  • Zainteresowanie reprezentantem Irlandii wykazują Manchester United oraz Tottenham

Wielki talent doczeka się szybkiego transferu?

Obiecujące występy w Premier League 2 sprawiły, że Evan Ferguson w grudniu został na stałe włączony do pierwszej drużynie Brighton. 18-latek wykorzystał szansę i przebojem wdarł się do wyjściowej jedenastki, a w tej chwili ma już na swoim koncie 20 występów i siedem goli.

Nastoletni napastnik imponuje świetnym zmysłem strzeleckim. Bardzo dobrze odnajduje się w polu karnym rywali i jest coraz bardziej regularny. Kilka dni temu dołożył także swoje debiutanckie trafienie dla seniorskiej reprezentacji Irlandii. Nie dziwi więc, że czołowe angielskie kluby umieściły jego nazwisko na swojej liście życzeń.

Zainteresowanie transferem zawodnika Brighton wykazuje Manchester United. Do walki włączył się także Tottenham, który poszukuje wzmocnień ataku na wypadek prawdopodobnego odejścia Harry’ego Kane’a. Obie ekipy chcą pozyskać Fergusona jak najszybciej, gdyż w przypadku dalszego rozwoju jego wartość będzie błyskawicznie rosnąć.

Mewy mają z kolei nadzieję, że uda się zatrzymać fenomenalnego 18-latka na dłużej. Władze klubu celują w awans do europejskich pucharów.

Zobacz również: Rice namawiany na hitowy transfer. “Nie mogę się doczekać”

Komentarze