Polak może zmienić klub. W grze była drużyna Świderskiego

Tomasz Kędziora
PressFocus Na zdjęciu: Tomasz Kędziora

Po niemal sześciu latach od transferu do Dynama Kijów Tomasz Kędziora może definitywnie opuścić stolicę Ukrainy. Zainteresowanie pozyskaniem 26-krotnego reprezentanta Polski wyraził PAOK Saloniki, twierdzi grecki portal sport24.

  • Tomasz Kędziora w końcu może odejść z Dynama Kijów
  • Zainteresowanie polskim obrońcą wyraża PAOK Saloniki
  • Na Stadionie Tumba wcześniej grał Karol Świderski

Czas na nowe wyzwanie?

Tomasz Kędziora trafił do Dynama w lipcu 2017 roku. W koszulce stołecznej ekipy wywalczył jedno mistrzostwo i dwa krajowe puchary. W swojej kolekcji 28-latek ma też trzy Superpuchary Ukrainy. Dla klubu z Kijowa rozegrał już prawie 200 spotkań, ale w ostatnim czasie nie należy do podstawowych zawodników Biało-niebieskich.

Mimo niesatysfakcjonujących liczby w tym sezonie Kędziora swoją solidną postawą wyrobił sobie markę, która teraz owocuje zainteresowaniem drużyny z Grecji. Zgodnie z doniesieniami sport24 26-krotny reprezentant Polski prowadzi zaawansowane rozmowy z PAOK-iem i już w styczniu może trafić na Stadion Tumba.

Dynamo Kijów raczej nie powinno nadmiernie oponować i próbować powstrzymać pożegnanie z polskim obrońcą. PAOK obrał Kędziorę za cel numer jeden tego okienka transferowego. W przeprowadzeniu tego ruchu ma pomóc nazwisko łączące oba kluby – szkoleniowcem Greków jest Razvan Lucescu, natomiast utytułowany ukraiński zespół prowadzi Mircea, jego ojciec.

Komentarze