Michał Karbownik wyląduje w Niemczech

Michał Karbownik
fot. PressFocus Na zdjęciu: Michał Karbownik

Michał Karbownik tego lata uda się na kolejne wypożyczenie. Wszystko wskazuje na to, że 21-latek najbliższy sezon spędzi w Fortunie Dusseldorf, występującej na zapleczu Bundesligi.

  • Michał Karbownik nie może znaleźć swojego miejsca po opuszczeniu Legii Warszawa
  • 21-latek nie przebił się do składu angielskiego Brighton, a wypożyczenie do Olympiakosu można śmiało określić mianem nieudanego
  • Teraz Karbownika czeka kolejne wypożyczenie. Wszystko wskazuje na to, że najbliższy sezon w drugoligowej Fortunie Dusseldorf

Kolejna szansa na wypożyczeniu

Dotychczasowa zagraniczna przygoda Michała Karbownika nie napawa optymizmem. Po bardzo obiecujących występach w Ekstraklasie spodziewano się, że dobrze poradzi sobie po transferze do angielskiego Brighton. Miniony sezon należy natomiast spisać na straty.

Karbownik nie miał większych szans do wywalczenia sobie miejsca w składzie zespołu Premier League, zatem trafił na wypożyczenie do greckiego Olympiakosu. Na poziomie tamtejszej ekstraklasy zaliczył natomiast zaledwie 9 występów, natomiast częściej pojawiał się na boisku w drużynie rezerw.

Po powrocie z wypożyczenia 21-latek spędził okres przygotowawczy z Brighton, choć kolejna przeprowadzka wydawała się nieunikniona. Polskie media informowały o możliwym wypożyczeniu do Lechii Gdańsk, natomiast ostatecznie obierze on zupełnie inny kierunek.

Użytkownik “FootballScout” poinformował, że Karbownik najbliższy sezon spędzi w Fortunie Dusseldorf, występującej na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Tam jego szanse na regularną grę będą spore, a w przypadku awansu do Bundesligi – w kontrakcie zapisana została możliwość definitywnego wykupu.

Karbownikowi zależy, aby w nowym klubie grać na pozycji środkowego pomocnika. Właśnie to postanowienie skreśliło większość możliwych wcześniej opcji.

Zobacz również: Raków straci lidera. Pobije swój rekord sprzedażowy

Komentarze