Sandecja znów zmieniła trenera. Powrót po latach

W czwartek Sandecja Nowy Sącz postanowiła zwolnić Stanislava Vargę. Jeszcze tego samego dnia zespół Fortuna 1 Ligi zatrudnił Tomasza Kafarskiego, który w przeszłości pracował w Nowym Sączu w latach 2018-2020. Jego głównym celem jest utrzymanie drużyny na zapleczu Ekstraklasy.

Tomasz Kafarski
PressFocus Na zdjęciu: Tomasz Kafarski
  • Sandecja Nowy Sącz w czwartek zatrudniła trzeciego szkoleniowca w tym sezonie
  • Stanislava Vargę zmienił Tomasz Kafarski
  • Kafarski podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. To dla niego już drugie podejście do trenowania Sączersów

Kafarski na ratunek Sandecji

Sandecja Nowy Sącz szuka wszelkich możliwych opcji, by uratować dla siebie sezon. W czwartek władze klubu poinformowały o odsunięciu od prowadzenia drużyny Stanislava Vargi. Słowak przejął drużynę we wrześniu jako schedę po Dariuszu Dudku. Poprowadził Sączersów w 15 meczach i nie zdołał odwrócić sytuacji zespołu. Pozostaje on w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi. Czarę goryczy przelała porażka z Odrą Opole (0:2).

Jeszcze tego samego dnia klub poinformował o zatrudnieniu trzeciego w tym sezonie szkoleniowca. Vargę zmienił Tomasz Kafarski.

Dla 48-latka to drugie podejście do ekipy z Nowego Sącza. Prowadził ją w latach 2018-2020. W swoim pierwszym pełnym sezonie dotarł z nią do czwartego miejsca w tabeli, ale wówczas nie obowiązywał jeszcze system baraży. Opuścił klub po 30. kolejce następnej kampanii; wówczas Sandecja miała zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. Ostatecznie zdołała się utrzymać.

Marzeniem dyrektorów Sączersów jest powtórka z rozrywki – tym razem już pod skrzydłami Kafarskiego. Polski trener podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz też: Raport medyczny Wisły Kraków. Co dolega kontuzjowanym piłkarzom?

Sandecja Nowy Sącz
GKS Katowice
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11 marca 2023 14:52.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze