Niechciany w Widzewie znalazł zatrudnienie w Jagiellonii

Pod koniec sierpnia Widzew Łódź zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z Kristofferem Hansenem. Norweg po kilku tygodniach bez klubu znalazł zatrudnienie. Pozyskanie 29-latka ogłosiła w poniedziałek Jagiellonia Białystok.

Kristoffer Hansen
Imago/Newspix.pl fot. Artur Kraszewski Na zdjęciu: Kristoffer Hansen
  • Pod koniec sierpnia Widzew Łódź ogłosił rozwiązanie kontraktu z Kristofferem Hansenem
  • Norweg porozumiał się z Jagiellonią Białystok, która w poniedziałek ogłosiła podpisanie z nim kontraktu
  • Z Jagą wszechstronny pomocnik podpisał roczny kontrakt

Kristoffer Hansen zostanie w Ekstraklasie. Znalazł zatrudnienie w Jagiellonii

Kristofer Hansen nie był w stanie przebić się do podstawowego składu Widzewa Łódź, który pozyskał go w styczniu 2022 roku. Norweg na starcie rozgrywek 2023/24 był notorycznie pomijany przez trenera Janusza Niedźwiedzia, dlatego w porozumieniu z klubem zdecydował się na odejście. 25 sierpnia Widzew rozwiązał z nim kontrakt.

Pomocnik przez kilka tygodni szukał nowego pracodawcy i powoli tracił już nadzieję, jednak pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęła Jagiellonia. Zespół z Białegostoku w poniedziałek ogłosił zakontraktowanie 29-latka. To już drugi transfer Jagi poza letnim okienkiem. Wcześniej klub sprowadził Aureliena Nguiambę

Hansen podpisał w poniedziałek roczny kontrakt z Jagiellonią. Może on zostać przedłużony o kolejny rok. W barwach Widzewa Norweg rozegrał 37 spotkań, w których zanotował pięć trafień i trzy asysty. Wkrótce będzie miał okazję polepszyć jeszcze swoje statystyki w Ekstraklasie.

Przeczytaj też: Śląsk wszedł w nową erę. “Chcemy tworzyć mosty”

Komentarze