Newcastle pokrzyżuje plany Arsenalu? Sroki też chcą napastnika Realu Sociedad

Alexander Isak
PressFocus Na zdjęciu: Alexander Isak

Według brytyjskiego The Atheltic Newcastle United zainteresowało się napastnikiem Realu Sociedad Alexandrem Isakiem. Sytuację reprezentanta Szwecji od dłuższego czasu monitoruje także Arsenal.

  • Alexander Isak znalazł się na celowniku Newcastle
  • Szwed jest obserwowany także przez Arsenal
  • Napastnik jest wyceniany na około 30 mln euro

Newcastle United potrzebuje wzmocnień w ofensywie

Nie ma wątpliwości, że Eddie Howe będzie chciał wzmocnić atak Newcastle United tego lata. Sroki potrzebują solidnego napastnika, jeśli faktycznie chcą myśleć o zakończeniu nadchodzącego sezonu w górnej części tabeli. Znajdujący się w kadrze Chris Wood, który trafił na St. James’ Park w styczniu z Burnley jak dotąd nie zachwycił, a transfer można uznać za nieudany.

The Athletic poinformował, że na celowniku Newcastle znalazł się Alexander Isak z Realu Sociedad. Szwedzki napastnik jest łączony z transferem do Arsenalu Londyn, a Football.London określiło nawet ten transfer jako priorytetowy dla Kanonierów.

Ponieważ Arsenal niedawno sprowadził Gabriela Jesusa, ich zainteresowanie Isakiem mocno zmalało, co daje Newcastle większą szansę na podpisanie kontraktu z reprezentantem Szwecji.

Większość styczniowych wzmocnień Newcastle okazała się trafiona, a nowo pozyskani zawodnicy zazwyczaj zbierali dobre recenzje. Znacznie gorzej sytuacja ma się w linii ataku, gdzie zespół z St. James’ Park potrzebuje solidnych wzmocnień.

22-letni Isak ma ważny kontrakt z Realem Sociedad do czerwca 2026 roku. Zawodnik jest wyceniany na około 30 milionów euro, ale klub, który będzie chciał go pozyskać raczej musi liczyć się z nieco większym wydatkiem. Szwed ma już na swoim koncie ponad sto występów w Primera Division, w których zdobył 32 gole.

Zobacz również: Fulham wzmocnił się kosztem Czerwonych Diabłów

Komentarze