Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Inter wyłoży 70 mln euro za Lukaku?

Już w sobotę światło dzienne ujrzała nowina, że sternicy Interu Mediolan planują złożenie kolejnej oferty Manchesterowi United ws. Romelu Lukaku. Klub z Lombardii planuje przeznaczyć na transakcję z udziałem Belga 70 milionów euro plus bonusy.

Czytaj dalej…

Wczoraj wieczorem popularne portale sportowe z Anglii i Włoch donosiły, że nie dojdzie do skutku wymiana na linii klub z Old Trafford-Juve, która miała obejmować ruchy transferowe Paulo Dybali i Lukaku. Jest to podyktowane tym, że Argentyńczyk nie był przekonany do przeprowadzki na Wyspy Brytyjskie.

Sky Sport Italia podaje, że cały czas w kontakcie z menedżerem reprezentanta Belgi w sprawie jego ewentualnego transferu do Włoch byli przedstawiciele Nerazzurrich. Działacze mediolańskiego są świadomi tego że negocjacje między mistrzami Włoch a Man Utd nie ułożyły się po myśli Lukaku.

Przypomnijmy, że ostatnia oficjalna propozycja Nerazzurrich ws. Belga opiewała na 60 milionów euro plus pięć milionów euro bonusów. Wygląda na to, że mediolańczycy nieco ją poprawią.

Warto zaznaczyć, że okno transferowe w Premier League zamyka się już 9 sierpnia, więc czasu na finalizację transakcji jest bardzo mało.

Niewykluczone, że fakt, że Dybala odrzucił ofertę Czerwonych Diabłów może sprawić, że także Mario Mandzukić nie dołączy do Man Utd, co sugeruje znany włoski dziennikarz sportowe Gianluca Di Marzio. Warto pamiętać natomiast, że Chorwat uzgodnił już warunki indywidualne z angielskim klubem, a suma transferu ma oscylować w granicach 15 milionów euro.


Komentarze