Ilaix Moriba znalazł nowy klub

Ilaix Moriba i Kylian Mbappe
Ilaix Moriba i Kylian Mbappe Pressfocus

Nadchodzi koniec transferowej sagi z niesfornym wychowankiem FC Barcelony. Ilaix Moriba dogadał się z RB Lipsk, gdzie załata lukę po Marcelu Sabitzerze, który dołączył do Bayernu Monachium.

  • Iliax Moriba przejdzie do RB Lipsk
  • Negocjacje pomiędzy obiema stronami można uznać za zakończone
  • Piłkarz powinien zjawić się we wtorek w Niemczech, gdzie przejdzie testy medyczne

Ilaix Moriba trafi do RB Lipsk

Ilaix Moriba od dwóch miesięcy walczył o nowy kontrakt w FC Barcelonie. Kością niezgody w rozmowach nad umową okazały się wygórowane żądania finansowe zawodnika. Utalentowany nastolatek nie miał zamiaru godzić się na obniżkę pensji, co w pewnym momencie zaczęło mocno irytować Joana Laportę.

Agent 18-latka zaczął, więc działać na rynku i wywalczył całkiem ciekawe rozwiązanie. Usługami środkowego pomocnika mocno zainteresował się RB Lipsk. Wszystko jest wynikiem sprzedaży Marcela Sabitzera do Bayernu Monachium.

Z informacji przekazanych również przez Fabrizio Romano wynika, że Hiszpan zjawi się we wtorek w bazie klubowej Byków, gdzie przejdzie testy medyczne, natomiast później złoży podpis pod pięcioletnim kontraktem. Cała operacja powinna się zamknąć w granicach 15 mln euro. Dotychczas Moriba dla pierwszego zespołu Dumy Katalonii zdążył rozegrać 18 spotkań, notując w nich trzy asysty oraz gola.

Przeczytaj również: Marcel Sabitzer piłkarzem Bayernu Monachium

Komentarze