Manchester United sięgnie w styczniu po gwiazdę Eredivisie

Cody Gakpo
Pressfocus Na zdjęciu: Cody Gakpo

Cody Gakpo był jednym z bohaterów reprezentacji Holandii w pierwszym meczu mundialu przeciwko Senegalowi. Skrzydłowy PSV trafił na 1:0 i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Ekrem Konur przekazał, że Manchester United postara się o jego transfer już w zimowym okienku.

  • Cody Gakpo był bliski opuszczenia PSV w letnim okienku
  • Transfer do Manchesteru United upadł, jednak Holender wciąż liczy na zmianę klubu
  • Czerwone Diabły w styczniu postarają się raz jeszcze o angaż 23-latka

Cody Gakpo pozostaje głównym celem transferowym Manchesteru United

Cody Gakpo awizowany był przez media do opuszczenia PSV Eindchoven już latem tego roku. Eredivisie robiła się powoli za ciasna dla utalentowanego skrzydłowego, który regularnie notował bramki i asysty. Bliski pozyskania Holendra był Manchester United, jednak ostatecznie, ku niezadowoleniu piłkarza transfer upadł. Nie oznacza to, że 23-latek zrezygnował z marzeń o gry w topowym klubie.

W spotkaniu z Senegalem Gakpo był jednym z najlepszych zawodników na boisku i otworzył wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Oranje 2:0. Udanymi zawodami przypomniał o sobie zainteresowanym nim klubom.

Ekrem Konur przekazał w środę, że Manchester United po rozstaniu z Cristiano Ronaldo skupi się na pozyskaniu Holendra już w zimowym okienku transferowym. Oprócz Czerwonych Diabłów zainteresowane nim są także Arsenal i Leeds. To klub z Manchesteru jest jednak najbliższy pozyskania skrzydłowego. 

Przez portal Transfermarkt Gakpo wyceniany jest na 45 milionów euro. Jego kontrakt ważny jest jeszcze do czerwca 2026 roku, dlatego PSV na pewno będzie oczekiwać za niego dużo wyższej kwoty.

Przeczytaj też: Man Utd spokojny o przyszłość Garnacho

Komentarze