Bild: Transfer Mane do Bayernu pewny na 90 procent

Sadio Mane
Pressfocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że Sadio Mane odejdzie latem z Liverpoolu. Senegalczyk dołączy do Bayernu Monachium, co potwierdza Christian Falk. Zdaniem dziennikarza transfer jest pewny na 90 procent.

  • Sadio Mane chciałby latem odejść z Liverpoolu
  • Senegalczyk planuje dołączyć do Bayernu Monachium
  • Dziennikarz Bilda podkreśla, że transfer jest już niemal przesądzony

Mane zastąpi w Monachium Gnabry’ego

Po sześciu latach spędzonych w Liverpoolu, Sadio Mane uznał, że czas na nowe wyzwania. Po finale Ligi Mistrzów z jego słów można było odczytać, że żegna się on z kibicami The Reds. Senegalczyk od wielu lat jest obok Mohameda Salaha największą gwiazdą drużyny z Anfield i jego odejście będzie bolesnym ciosem dla kibiców i sztabu szkoleniowego. 

Od kilku tygodni mówi się, że Mane dołączy do Bayernu Monachium. Na jego transfer liczy Julian Nagelsmann, który widzi w nim następcę Serge’a Gnabry’ego. Skrzydłowy chce latem odejść, a Bawarczycy są już pogodzeni z jego stratą. W podstawowym składzie miałby zastąpić go właśnie zawodnik Liverpoolu. Według mediów podpisze on trzyletni kontrakt i będzie zarabiał 20 milionów euro za sezon.

Zdaniem Christiana Falka, transfer Mane do Bayernu jest pewny w 90 procentach. Dziennikarz Bilda wskazuje, że kluczowa w przekonaniu Senegalczyka do przenosin była postawa dyrektora sportowego – Hasana Salihamidzicia.

– Mówi się, że Sadio Mane jest pod wielkim wrażeniem tego, jak Hasan Salihamidzić zabiega o jego transfer do Bayernu. Wydaje się, że przekonała go ogólna koncepcja Bayernu i wyjątkowa pozycja gwiazdy Bundesligi – stwierdził.

Czytaj dalej: “Senegalczycy chcą mojego odejścia z Liverpoolu? Zrobię to!”

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze