Fiorentina uprzedzi OL w wyścigu o Umtitiego?

Samuel Umtiti
Pressfocus Na zdjęciu: Samuel Umtiti

Francuska prasa donosiła niedawno, że zainteresowany powrotem Samuele Umtitiego jest Olympique Lyon. AFC Fiorentina może jednak uprzedzić Les Gones.

  • Oferta Olympique Lyon została uznana przez otoczenie Samuela Umtitiego za niezbyt satysfakcjonującą
  • Zdecydowanie ciekawsza wydaje się być propozycja ACF Fiorentina
  • Klub ze Stadio Artemio Franchi chce na rok wypożyczyć Francuza z opcją transferu definitywnego

Lyon ściąga “swoich”

Samuel Umtiti to w chwili obecnej największe utrapienie FC Barcelona. Francuski środkowy obrońca od lat jest głębokim rezerwowym (w sezonie 2021/2022 wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu Dumy Katalonii), a jego kontrakt jest ważny aż do 30 czerwca 2026. Jego sprzedaż to jeden z istotnych czynników odblokowania środków na letnie transfery.

Jeszcze niedawno 31-krotny reprezentant Francji wcale nie palił się do opuszczenia Camp Nou. Dopiero niedawno zmienił zdanie, a zainteresowanie nim wyraził jego były klub, a więc Olympique Lyon, w którym występował w latach 2011-2016. Nowa polityka transferowa Les Gones opiera się na ściąganiu na Groupama Stadium byłych, zasłużonych piłkarzy. Z Arsenalu do Lyonu właśnie wrócił po pięciu latach Alexandre Lacazette.

Przeczytaj również: Umtiti może zostać bohaterem szokującego transferu

Fiorentina skora do wypożyczenia

Sport jednak donosi, że pierwsza propozycja władz OL niespecjalnie usatysfakcjonowała otoczenie Umtitiego. L`Equipe z kolei informuje, że zdecydowanie ciekawszą ofertę złożyła ACF Fiorentina. Francuz miałby zostać wypożyczony na rok na Stadio Artemio Franchi z możliwością transferu definitywnego. Dla Umtitiego to najlepsze rozwiązanie, gdyż zawodnik nie chciałby znacznego zmniejszenia uposażeń. Sport też spekuluje, że w razie udanego sezonu 2022/2023 Umtiti miałby kartę przetargową, aby dalej występować w FC Barcelona. Mistrza świata 2018 włoski kierunek interesuje również z tego powodu, że w Serie A znacznie mógłby rozwinąć się taktycznie.

Olympique Lyon jednak także nie składa broni i ma zamiar w najbliższym czasie złożyć kolejną ofertę. O Umtitiego zgłaszały się również kluby tureckie, ale francuski defensor od razu wykluczył ten kierunek.

Przeczytaj również: Nastąpił nieoczekiwany przełom u gracza Barcelony

Komentarze