Zawodnik Napoli łączony z Barceloną i Realem Madryt

Fabian Ruiz
PressFocus Na zdjęciu: Fabian Ruiz

FC Barcelona i Real Madryt są zainteresowane pozyskaniem pomocnika Napoli Fabiana Ruiza. Pojawiły się nowe spekulacje, że pomocnik tego lata dość nieoczekiwanie może opuścić zespół z Kampanii, co będą chciały wykorzystać hiszpańskie kluby.

  • Fabian Ruiz tego lata może opuścić Napoli
  • Kontrakt Hiszpana wygasa za rok
  • Pomocnikiem jest zainteresowany Real Madryt oraz Barcelona

Fabian Ruiz wróci do Hiszpanii?

Fabian Ruiz dołączył do Napoli z Realu Betis w lipcu 2018 roku i przez ostatnie cztery lata rósł w siłę. Hiszpan jest jednym z najlepszych pomocników w Serie A, a także ugruntował swoją pozycję w drużynie narodowej. 26-latek do tej pory wystąpił w 166 spotkaniach Azzurrich, zdobywając 22 gole i 15 asyst.

Jednak przed Hiszpanem ostatni rok kontraktu w Neapolu. W związku z pojawiającymi się trudnościami z podpisaniem nowej umowy, być może włoski klub zdecyduje się sprzedać Fabiana Ruiza tego lata, aby nie dopuścić do sytuacji, w której gracz odszedłby za darmo.

Ruiz jest wyceniany obecnie na 55 milionów euro, jednak z uwagi na kończący się kontrakt kwota odstępnego mogłaby być nieco niższa. Tą sytuację chce wykorzystać Barcelona i Real Madryt pozyskując solidnego pomocnika za niezbyt duże pieniądze.

Inne źródła przekazują jednak nieco sprzeczne informacje w tym temacie. Real Madryt jest zainteresowany Ruizem, ale będzie chciał sprowadzić go dopiero latem przyszłego roku na zasadzie wolnego transferu, z kolei Barcelona zwróci się w kierunku Hiszpana w momencie, gdy nie uda się sprowadzić Bernardo Silvy z Manchesteru City. Media są jednak zgodne, że pomocnik jest gotowy opuścić Napoli i otwarty na dołączenie do jednego z tych klubów.

Zobacz również: Scamacca nie zagrał w sparingu. Transfer do PSG coraz bliżej?

Komentarze