Eriksen może wrócić do Premier League

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Dele Alli prawdopodobnie wkrótce rozstanie się z Tottenhamem Hotspur. W związku z tym w szeregach stołecznej ekipy pojawi się wakat. Taki stan rzeczy może sprawić, że do ekipy z północnego Londynu może wrócić Christian Eriksen, sugeruje Fotball.London. Duńczyk miałby do Tottenhamu trafić na wypożyczenie.

Dele Alli w powszechnej opinii jest na wylocie ze stołecznego klubu. Dlatego realny scenariusz zakłada, że londyńska ekipa będzie potrzebowała zawodnika, który byłby być jego następcą. Najnowsze spekulacje medialne wskazują, że do drużyny z Tottenham Hotspur Stadium może trafić reprezentant Danii.

Eriksen w styczniu minionego roku podjął decyzję o rozstaniu z angielskiej ekipy. Duńczyk zdecydował się na kontynuowanie swojej piłkarskiej kariery we Włoszech, gdzie trafił pod skrzydła Antonio Conte. Co prawda były selekcjoner Squadra Azzurra dużo sobie obiecywał po Eriksenie, ale ostatecznie transfer z udziałem zawodnika okazał się niewypałem.

Eriksen nie zaaklimatyzował się w Italii

W trakcie trwającej kampanii 28-latek wystąpił łącznie w 14 spotkaniach, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Mając na uwadze to, że Eriksen poważnie obciąża klubowy budżet, mając najwyższe obok Romelu Lukaku zarobki, to jego przyszłość w szeregach Nerazzurrich nie rysuje się w jasnych barwach.

Inter oczekuje za swojego zawodnika, który każdego tygodnia pobiera pensję w wysokości 120 tysięcy funtów, mniej więcej 27 milionów funtów. Dyrektor generalny klubu Serie A Beppe Marotta dał ostatnio do zrozumienia, że agent zawodnika pracuje nad jego powrotem do Anglii. Podobno piłkarz jest zdeterminowany, aby jeszcze tej zimy opuścić mediolański team. Zatem w najbliższych dniach powinno być wszystko jasne w sprawie przyszłości zawodnika.

Komentarze