Brentford w drodze po kolejnego zawodnika

Mikkel Damsgaard
Pressfocus Na zdjęciu: Mikkel Damsgaard

W trakcie letniego okienka transferowego Brentford zagwarantowało sobie już kilka jakościowych wzmocnień, jednak sztab szkoleniowy chciałby kolejnych. Głównym celem klubu pozostaje Mikkel Damsgaard. Fabrizio Romano przekazał, że Szerszenie są o krok od sprowadzenia Duńczyka.

  • Jednym z priorytetów Brentford na letnie okienko transferowe było sprowadzenie Mikkela Damsgaarda
  • Fabrizio Romano poinformował, że operacja jest już bliska finalziacji
  • Duńczyk ma kosztować Szerszenie ok. 15 milionów euro

Przebojowy Duńczyk spróbuje swoich sił w Premier League

Większość ubiegłego sezonu Mikkel Damsgaard stracił na leczeniu kontuzji. Duńczyk wystąpił w zaledwie 12 meczach Sampdorii, jednak mimo to wzbudzał zainteresowanie innych klubów. 22-latek dał się poznać jako niezwykle utalentowany zawodnik już podczas Euro 2020, gdzie był jednym z liderów reprezentacji Danii, która awansowała do półfinału. 

Pomocnik znalazł się na liście życzeń Brentford, które zaliczyło całkiem niezły jak na warunki klubu sezon w Premier League. Szerszenie jako beniaminek były jednym z pretendentów do spadku, a rozgrywki zakończyły na dziewiątej pozycji. Cele na ten sezon są podobne, dlatego klub działa na rynku transferowym, żeby zapewnić kadrze niezbędne wzmocnienia.

Brentford wydał już 35 milionów na sprowadzenie Aarona Hickeya i Keane’a Lewisa-Portera. Następny w kolejce do zasilenia klubu jest Mikkel Damsgaard. Fabrizio Romano przekazał, że poleci do Anglii, żeby przejść niezbędne testy medyczne i podpisze kontrakt z nowym zespołem. Duńczyk ma kosztować ok. 15 milionów euro i podpisze kontrakt do czerwca 2027 roku. 

Przeczytaj również: Man Utd określił alternatywę na wypadek braku porozumienia z de Jongiem

Komentarze