Barca wytypowała czterech kandydatów do wzmocnienia obrony latem 2023 roku

Achraf Hakimi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Achraf Hakimi

Latem FC Barcelona wypożyczyła do Milanu Sergino Desta, a na jego miejsce sprowadzono Hectora Bellerina. Zdaniem dziennikarzy Sportu jest to jedynie rozwiązanie doraźne. Klub planuje poważne wzmocnienie prawej flanki latem 2023 roku.

  • Obsada prawej obrony to od wielu lat największy problem FC Barcelony
  • Odpowiedniej jakości zdaniem Xaviego nie prezentował Sergino Dest, dlatego zastąpiono go Hectorem Bellerinem
  • Zdaniem mediów klub szykuje wielki transfer na tę pozycję latem 2023 roku

Na prawej obronie Barcelony posucha od wielu lat

W trakcie dwóch sezonów w FC Barcelonie Sergino Dest nie spełnił pokładanych w nim nadziei i zatrzymał się w piłkarskim rozwoju. Xavi nie był zadowolony z jego postawy, dlatego Amerykanin został ostatniego dnia okienka transferowego wypożyczony do AC Milanu. Na jego miejsce sprowadzono Hectora Bellerina, choć Hiszpanowi zaoferowano jedynie roczny kontrakt. 

Zdaniem dziennikarzy Sportu jasno wskazuje to, że Bellerin traktowany jest jedynie jako rozwiązanie doraźne. Na początku sezonu na prawej obronie występował Ronald Araujo, jednak nie prezentował się w eksperymentalnym ustawieniu zbyt dobrze. W meczu z Sevillą z prawej strony wystąpił Jules Kounde, którego później miejsce na boisku zajął Sergi Roberto. Xavi prawdopodobnie będzie rotował na tej pozycji między wymienionymi piłkarzami. Duma Katalonii ma jednak ambitne plany odnośnie do wzmocnienia prawej obrony.

Klub chciałby pozyskać w przyszłym roku klasowego piłkarza na tę pozycję. W gronie kandydatów wymienia się Vandersona, Juana Foytha, Thomasa Meuniera , a także Achrafa Hakimiego. Latem Barca starała się o angaż Meuniera, a także Foytha, jednak Belga nie chciała puścić Borussia, natomiast obrońca Villarrealu doznał kontuzji. 

Zdecydowanie najdroższy z tego grona byłby Hakimi, który rozgrywa obecnie drugi sezon w barwach Paris-Saint Germain. Marokańczyk wyceniany jest na 65 milionów, ale jednocześnie najbliżej mu do profilu piłkarza poszukiwanego przez Blaugranę.

Czytaj również: Barcelona zaprezentowała dwa ostatnie nabytki

Komentarze