Memphis Depay wyląduje w Bundeslidze?

Memphis Depay
fot. PressFocus Na zdjęciu: Memphis Depay

Od wtorku wiemy, że Memphis Depay wyraził zgodę na odejście z FC Barcelony. Zanim do tego dojdzie, Holender najpierw musi wyjaśnić swoją przyszłość i dogadać się z nowym pracodawcą. W grę wchodzą przenosiny do Borussii Dortmund, która szuka opcji tymczasowych.

  • Memphis Depay rozwiąże kontrakt z FC Barceloną, w związku z czym klub nie zarobi na nim żadnych pieniędzy
  • Holender chce najpierw dogadać się z nowym pracodawcą. Rozważy jedynie oferty klubów z czołówki
  • Napastnik znalazł się na celowniku Borussii Dortmund, poszukującej jakościowej opcji na czas absencji Sebastiana Hallera

Rozchwytywany Memphis Depay

Memphis Depay stał się dla FC Barcelony postacią zbędną. Po transferze Roberta Lewandowskiego w linii ataku zrobił się tłok, a Xavi woli zatrzymać w zespole Aubameyanga. Holender od pewnego czasu był więc wypychany z klubu, choć pierwotnie nie miał w planach przeprowadzki.

“Duma Katalonii” liczyła, że rozstanie z Depayem ustabilizuje nieco sytuację finansową – zejdzie z wysokiego kontraktu, a sama sprzedaż szacowana była w okolicach 20 milionów euro. Ten plan powiódł się tylko połowicznie, bowiem 28-latek zgodził się odejść, ale klub nic na nim nie zarobi.

Obecnie prawnicy piłkarza pracują nad rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron. Aby jednak do tego doszło, najpierw Depay musi wyjaśnić swoją przyszłość i dogadać się z nowym pracodawcą. Wierzy we własne umiejętności, dlatego rozpatrzy jedynie oferty klubów z europejskiego topu.

Hiszpański “Sport” informuje, że Holender znalazł się na celowniku Borussii Dortmund, poszukującej opcji tymczasowej związanej z absencją Sebastiana Hallera. Możliwość pozyskania Depaya jako wolnego agenta wydaje się niezwykle kusząca i budzi zainteresowanie wielu ekip. Jego sytuacji przygląda się również między innymi Juventus.

Depay przychodził do FC Barcelony jako potencjalna gwiazda, lecz współpraca nie spełniła oczekiwań. Jego dorobek po 37 spotkaniach zatrzymał się na 13 golach i 2 asystach.

Zobacz również: Niemieckie media wbiły kolejną szpilkę Lewandowskiemu

Komentarze