Michał Helik obrał kierunek na Ekstraklasę

Michał Helik
Pressfocus Na zdjęciu: Michał Helik

Lech Poznań jest bliski finalizacji transferu Michała Helika. Jak przekazał Tomasz Włodarczyk z redakcji Meczyki.pl, obrońca ustalił już indywidualne warunki kontraktu z mistrzem Polski i w najbliższych dniach zostanie jego zawodnikiem.

  • Michał Helik od dwóch lat gra w Burnsley, które w ubiegłym sezonie spadło do League One
  • Polak chce powalczyć o miejsce w składzie na mundial, dlatego naciska na transfer
  • Bliski pozyskania obrońcy jest Lech Poznań, który ustalił już z nim warunki umowy

Helik w Lechu powalczy o miejsce w kadrze na mundial

Dobra postawa Michała Helika nie zapobiegła w ubiegłym sezonie katastrofie, jaką dla Barnsley był spadek z Championship do League One. Defensor chciałby walczyć o miejsce w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze, a grając na tak niskim poziomie rozgrywkowym nie miałby na to zbyt wielkich szans. 

Helikiem od kilku tygodni interesuje się Lech Poznań, który nawiązał już kontakt z jego aktualnym pracodawcą. Tomasz Włodarczyk przekazał w czwartek, że obie strony są bliskie osiągnięcia porozumienia. 26-latek miał już ustalić warunki kontraktu z Kolejorzem

Według dziennikarza redakcji Meczyki.pl, obrońca podpisze z mistrzem Polski czteroletni kontrakt. Jego transfer w oczach klubu stanowiłby poważne wzmocnienie krytykowanej w ostatnich tygodniach linii defensywnej Lecha. 

W ubiegłym sezonie Michał Helik rozegrał w barwach Barnsley 40 meczów. Zanotował w nich jednego gola i asystę. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 3 miliony euro.

Komentarze