Napastnik Barcelony rywalem dla Teodorczyka

Luuk de Jong
PressFocus Na zdjęciu: Luuk de Jong

Katalońskie media donoszą, że Besiktas jest zainteresowany sprowadzeniem Luuka de Jonga w zimowym oknie transferowym. Rywalem dla holenderskiego napastnika może być Łukasz Teodorczyk, który niedawno rozwiązał swoją umowę z Udinese Calcio.

  • Besiktas chce wzmocnić pozycję środkowego napastnika
  • Turcy chcą sprowadzić Luuka de Jonga, który niemal na pewno zimą opuści Barcelonę
  • Innym kandydatem na nową “dziewiątkę” tureckiego giganta jest Łukasz Teodorczyk

Luuk de Jong może niebawem trafić do Besiktasu

Luuk de Jong niemal na pewno opuści Barcelonę w zimowym okienku transferowym. Xavi Hernandez nie widzi dla Holendra miejsca w swoim zespole, a jego odejście pomoże zaoszczędzić na pensji, co pozwoli zarejestrować Ferrana Torresa.

31-latek prawdopodobnie rozpocznie niedzielne spotkanie Blaugrany przeciwko Mallorce. Ma to jednak związek z ogromnymi problemami kadrowymi, z jakimi mierzy się Xavi. Szkoleniowiec nie może skorzystać z aż siedemnastu zawodników, przez co de Jong jest jedynym dostępnym napastnikiem.

Problem z odejściem Holendra polega na tym, że jego kartę zawodniczą posiada Sevilla. Zarówno Andaluzyjczycy, jak i Barcelona najchętniej oddałyby napastnika klubowi z niższej półki. Blaugrana wykonała już nawet pewne kroki, by dopiąć jego przenosiny do Cadizu. Ten kierunek nie podoba się jednak samemu graczowi.

Niejednokrotnie 31-latka łączono z transferem do Turcji. Ponownie zainteresowany jest nim Besiktas, który poszukuje wzmocnienia na pozycji środkowego napastnika. Warto dodać, że rywalem dla de Jonga jest Łukasz Teodorczyk. Polak kilka dni temu rozwiązał swoją umowę z Udinese Calcio i również był łączony z tureckim gigantem.

De Jong rozegrał w tym sezonie dwanaście spotkań dla Barcelony we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich jedną bramkę.

Mallorca
FC Barcelona
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. stycznia 2022 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Teodorczyk nie musi wracać do Polski. Pojawiła się oferta z Turcji.

Komentarze