Chelsea spróbuje przekonać Leicester. Ma już plan

Wesley Fofana
Pressfocus Na zdjęciu: Wesley Fofana

Wesley Fofana to transferowy cel Chelsea. Leicester oczekuje za niego ogromnej kwoty. Londyńczycy mogą ją obniżyć poprzez dokonanie wymiany graczy.

  • Na liście życzeń Chelsea znalazł się Wesley Fofana
  • Londyńczykom zależy na Francuzie
  • Chelsea nie chce jednak płacić tyle, ile chce Leicester, więc ma swój plan

Chelsea chce zbić cenę

Najpilniejsze wzmocnienie, którego potrzebuje Chelsea to środkowy obrońca, a być może nawet dwóch. The Blues ponieśli już kilka porażek starając się o transfer stopera. Londyńczycy mają świadomość, że na uzupełnienie kadrowych braków mają już tylko miesiąc, więc o wzmocnienie środka defensywy walczą na kilku frontach. Najmocniej z przenosinami do drużyny Thomasa Tuchela łączeni są Milan Skriniar z Interu Mediolan oraz reprezentujący Leicester City Wesley Fofana.

Francuski stoper niewątpliwie ma potencjał, aby z powodzeniem występować w Chelsea. Stąd też zainteresowanie The Blues, którzy poczynili już działanie mające na celu sprowadzenie Francuza do Londynu. Zadanie to będzie trudne, ponieważ Leicester za 21-latka życzy sobie 80-85 milionów funtów. Chelsea nie zamierza płacić tak dużo, ponieważ ma inne pozycje do wzmocnienia.

Chelsea w poprzednim tygodniu wymyśliła, że zaproponuje Leicester wymianę piłkarzy z dopłatą. Na King Power Stadium miałby trafić Ruben Loftus-Cheek plus przelew na kwotę 40-45 milionów funtów. The Blues uważają to za dobry pomysł, ponieważ Lisy interesują się angielskim pomocnikiem, który mimo bycia rezerwowym, wciąż jest sporo wart i może dać niemało jakości drużynie Brendana Rodgersa.

Czytaj także: Chelsea pokrzyżuje szyki Man City. Zaawansowane rozmowy

Komentarze