Chelsea prowadzi w wyścigu o Dembele

Ousmane Dembele
Pressfocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele raczej nie zostanie w FC Barcelonie. Tam musiałby zgodzić się na obniżkę płac. Według źródeł Talk Sport, Chelsea planuje wykorzystać całą sytuację. Podobno The Blues prowadzą w wyścigu po Francuza i zamierzają uzyskać jego podpis.

  • Ousmane Dembele odchodzi z FC Barcelony
  • Piłkarz oczekuje wysokiej pensji, której na pewno nie dostanie w Katalonii
  • Zachcianki Francuza może spełnić Chelsea, która jest najbliżej jego otoczenia

Dembele zmierza w kierunku Premier League

Ousmane Dembele dalej oczekuje wielkich zarobków w FC Barcelonie. Natomiast klub nie może mu zaoferować rocznej pensji na poziomie 40 mln euro. Co więcej, Katalończyków czekają kolejne cięcia kosztów. Stąd też przygoda Francuza na Camp Nou dobiegła końca.

Lada moment wygaśnie jego umowa i zostanie wolnym zawodnikiem. Zdaniem Alexa Crooka z Talk Sport, Chelsea prowadzi w wyścigu po Dembele. Według dziennikarza, to może być pierwszy transfer nowych właścicieli The Blues. 25-latek zaliczył 13 asyst w zaledwie 1400 minut w La Liga. Wszystko przez kontuzję, którą wyleczył dopiero w drugiej części sezonu.

Chelsea wygląda na faworyta do pozyskania Ousmane’a Dembele w ramach darmowego transferu – przekazał Alex Crook.

Wkrótce wygaśnie jego umowa w Barcelonie. Myślę, że mógłby być pierwszym piłkarzem w erze Todda Boehly’ego – zapewnił dziennikarz.

Eksperci w wysp nie raz wskazywali na szklane zdrowie atakującego. W 2017 r. FC Barcelona zapłaciła 120 mln BVB. Jak się później okazało, Francuz sporo czasu spędził na rehabilitacji urazów mięśniowych i rzadko rozgrywał pełny sezon.

Teraz odchodzi za darmo, bo Blaugarana nie jest w stanie go zatrzymać. Oprócz Chelsea, zainteresowane jest również PSG, które z marszu może spełnić najdziwniejsze zachcianki 25-latka. Niemniej jednak, Chelsea posiada spory budżet, a zarazem potrzebuje nowych twarzy w szatni.

Czytaj więcej: Atak paniki – czy sportowcowi wolno okazać słabość?

Komentarze