Borussia Dortmund bliska finalizacji transferu następcy Haalanda

Sebastian Haller
Pressfocus Na zdjęciu: Sebastian Haller

Borussia Dortmund w przyszłym sezonie chce móc rywalizować o trofea. Żeby było to możliwe, klub pracuje nad wieloma wzmocnieniami składu, a jednym z nich ma być środkowy napastnik. Według dziennikarzy z De Telegraaf, klub jest bliski finalizacji transferu Sebastiana Hallera.

  • Klub opuścił podczas letniego okienka transferowego najlepszy strzelec drużyny – Erling Haaland
  • Borussia zagwarantowała sobie już transfer Karima Adeyemiego, który jednak ma inną charakterystykę niż Norweg
  • Dortmundczycy pracują jeszcze nad pozyskaniem Sebastiana Hallera z Ajaksu

Borussia sprowadza dwóch napastników na miejsce Haalanda

Borussia Dortmund w trakcie letniego okienka transferowego zagwarantowała sobie już kilka wzmocnień. Do klubu dołączyli m.in. Nico Schlotterbeck, czy Niklas Sule. Na tym jednak nie koniec. Wobec odejścia Erlinga Haalanda do Manchesteru City drużyna została bez klasowego środkowego napastnika. Zespół potrzebuje snajpera, który będzie w stanie wejść w buty Norwega i zagwarantować w sezonie przynajmniej 20 bramek.

Według De Telegraaf, zarząd Dortmundczyków jest bliski finalizacji transferu Sebastiana Hallera. Iworyjczyk był objawieniem poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, w której strzelił 11 goli w ośmiu meczach. Zdaniem mediów Ajax Amsterdam otrzymał za za swojego snajpera ofertę nie do odrzucenia, a oficjalne ogłoszenie transferu jest kwestią czasu. 

Borussia Dortmund za 27-latka ma zapłacić 33 miliony euro, a kwota ta może się jeszcze powiększyć o dodatkowe bonusy. Haller jest gotowy na zmianę barwy klubowych, gdyż postrzega wicemistrzów Niemiec jako zespół z wyższej półki aniżeli Ajax. W zeszłej kampanii we wszystkich meczach zanotował on aż 34 trafienia.

Czytaj dalej: Gundogan wróci do ojczyzny?

Komentarze