Bonucci o de Ligcie: transfer do Bayernu, nie oznacza zwycięstw

Matthisj de Ligt i Leonardo Bonucci
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Matthisj de Ligt i Leonardo Bonucci

Matthijs de Ligt przeniósł się do Bayernu Monachium, bo chce w końcu zacząć zdobywać trofea. Ta wypowiedź nie spodobała się jego byłemu koledze z defensywy Juventusu, Leonardo Bonucciemu.

  • Matthijs de Ligt na prezentacji w Bayernie wyznał, że przeniósł się do Monachium, aby zacząć zdobywać trofea
  • Leonardo Bonucci tą wypowiedź młodszego kolegi, uznał za krzywdzącą dla Juventusu
  • Obrońca reprezentacji Włoch był rozczarowany brakiem szacunku Holendra dla byłego klubu i kolegów

De Ligt chciał transferów

W ciągu trzech lat spędzonych w Juventusie, Matthijs de Ligt nie zdobył zbyt wielu trofeów ze Starą Damą. Dane mu było triumfować po razie w Serie A, Pucharze Włoch i Superpucharze Włoch. W Lidze Mistrzów z kolei, Bianconerich trzykrotnie odpadali już na etapie 1/8 finału Ligi Mistrzów. 38-krotny reprezentant Holandii był sfrustrowany brakiem sukcesów, stąd też najpierw oczekiwał od Juve gwarancji, że będzie skuteczne na rynku transferowym, ale później zmienił zdanie i stwierdził, że chce odejść.

Na prezentacji w Bayernie Monachium, de Ligt przyznał, że to idealne miejsce do odnoszenia wielkich sukcesów. Ta wypowiedź nie spodobała się jemu koledzy ze środka obrony turyńczyków, Leonardo Bonucciemu.

Niemiłe wypowiedzi de Ligta

Nie jestem zaskoczony odejściem de Ligta, bo wspominał o tym od dłuższego czasu – przyznał Bonucci w rozmowie z La Gazetta dell Sport. – Myślę jednak, że podstawą jest szacunek do grupy, z którą występował, a także do klubu, który w niego zainwestował i pozwolił się rozwijać.

Życzę mu wszystkiego dobrego, ale niektóre rzeczy, które powiedział w trakcie prezentacji nie były zbyt miłe. Powiedziałem mu o tym po wakacjach, a on to zrozumiał. Bayern to świetny klub, ale też niekoniecznie jesteś w nim skazany na zwycięstwa – podkreślił.

Przeczytaj również: De Ligt o przenosinach do Bayernu: ofensywny styl drużyny mi odpowiada

Komentarze