Bayern znacząco podnosi oczekiwaną sumę za Lewego

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona i Bayern Monachium wciąż nie mogą dojść do porozumienia w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Nowe wieści na temat kapitana reprezentacji Polski opublikowało Diario Sport, dając do zrozumienia, że Katalończycy są w trakcie przygotowania kolejnej oferty za 33-latka.

  • Robert Lewandowski wciąż nie może być pewny swojego losy
  • Wciąż trwa saga transferowa z udziałem 33-latka
  • Nowe informacje na temat przyszłości Polaka przekazało Diario Sport

Barcelona i Bayern wciąż bez porozumienia

FC Barcelona traktuje transfer Roberta Lewandowskiego priorytetowo. 33-latek ma umowę ważną z klubem z Camp Nou do końca czerwca 2023 roku. Niemniej działacze Blaugrany mają nadzieję na sfinalizowanie transferu z udziałem piłkarza jeszcze tego lata.

Diario Sport pisze, że klub z Camp Nou wciąż nie potrafi uzgodnić warunków transferu Lewego z Bayernem. Najnowsze wieści są takie, że niemiecki klub oczekuje podobno 75 milionów euro za Polaka. Tymczasem wicemistrzowie La Liga są gotowi przeznaczyć na transakcję nie więcej niż 40 milionów euro, nie licząc premii. Katalończycy nie chcą wykładać na transfer większych pieniądze, biorąc pod uwagę wiek piłkarza i jego kontrakt, który wygasa za 12 miesięcy.

Zobacz także:

Wcześniej informowano natomiast, że Barca jest gotowa wyłożyć 50 milionów euro na transakcję z udziałem reprezentanta Polski. Z kolei mistrzowie Niemiec mieli wycenić Lewandowskiego na co najmniej 60 milionów euro.

W ostatniej kampanii Lewy zdobył 46 bramek w 50 spotkaniach. Środkowy napastnik dołączył do teamu z Allianz Arena w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund.

Czytaj więcej: Bayern otwarty na transfer Lewego? Krocie wchodzą w grę

Komentarze