Bayern ustalił cel transferowy na lato. Może wydać fortunę

Bayern Monachium może przejść latem poważne roszady w środku pola. Niepewna pozostaje przyszłość gwiazd, które rozważają transfer. Bawarczycy ustalili główny cel na najbliższe okienko.

Martin Zubimendi
Obserwuj nas w
fot. Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • Bayern Monachium planuje transfer środkowego pomocnika
  • Klub obawia się odejścia Kimmicha lub Goretzki
  • Na szczycie listy życzeń znajduje się Martin Zubimendi

Bayern sprowadzi cel transferowy Barcelony i Arsenalu?

Bayern Monachium przejdzie latem bardzo poważne zmiany. Dotyczą one nie tylko ławki trenerskiej, którą opuści Thomas Tuchel, lecz także kadry. Obecny sezon jest wyniszczający dla wielu zawodników i może poskutkować ich odejściami. Niepewna pozostaje przyszłość takich graczy, jak Joshua Kimmich czy Leon Goretzka. Jeśli ktokolwiek z nich odejdzie, konieczne będzie sprowadzenie nowego środkowego pomocnika.

Tuchel bardzo długo naciskał na wzmocnienie drugiej linii. Bayern pracował nad transferem Joao Palhinhi, lecz nie udało się go sfinalizować. W trakcie sezonu miejsce w składzie wywalczył 19-letni Aleksandar Pavlović, który robi prawdziwą furorę. Nie ulega jednak wątpliwościom, że to za mało, jeśli Bawarczycy chcą szybko wrócić na szczyt.

Aktualnie Bayern celuje w transfer Martina Zubimendiego. To on został uznany głównym celem na letnie okienko. W jego umowie z Realem Sociedad widnieje klauzula wykupu w wysokości 60 milionów euro. To sprawiedliwa cena za reprezentanta Hiszpanii, którego na liście życzeń mają również Arsenal i FC Barcelona.

Zobacz również: Rashford na zakręcie. Pomoże mu odejście z Man Utd?

Komentarze