Bayern otrzymał kolejną ofertę w sprawie Lewandowskiego

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona jest coraz bardziej zdeterminowana w sprawie pozyskania Roberta Lewandowskiego. Bild ujawnił, że Katalończycy złożyli trzecią ofertę za reprezentanta Polski. Tym razem klub z Camp Nou miał zaproponować 40 milionów euro plus pięć milionów euro w bonusach.

  • Robert Lewandowski jest głównym celem FC Barcelony na letnie okno transferowe
  • Bild ujawnił, że Katalończycy złożyli trzecią propozycję w sprawie Polaka
  • Gigant La Liga zbliżył się i to bardzo do oczekiwań mistrzów Niemiec

FC Barcelona nie odpuszcza Bayernowi

FC Barcelona jest zdecydowana, aby latem tego roku wzmocnić się poważnie w ofensywie. Władze klubu za wszelką cenę chcą pozyskać nowego napastnika, wierząc, że tego typu rozwiązanie pozwoli nawiązać równorzędną walkę z Realem Madryt w kolejnej kampanii.

Celem aktualnych wicemistrzów Hiszpanii jest Robert Lewandowski, który według sterników Blaugrany ma być lekiem na skuteczność. Bild przekazał, że Barcelona złożyła kolejną ofertę za reprezentanta Polski. Tym razem Katalończycy zaproponowali 40 milionów euro mistrzom Bundesligi. Ponadto niemiecki klub może liczyć na pięć milionów euro w formie bonusów.

Wcześniej Barca złożyła dwie propozycje Bawarczykom. Najpierw w wysokości 32 milionów, a następnie 35 milionów euro. Żadna z opcji nie znalazła jednak uznania w oczach władz Bayernu. Niemieccy dziennikarze twierdzą natomiast, że najnowsza oferta może wywołać reakcję u niemieckiego giganta.

Ciekawe jest natomiast, że Lewandowski już wcześniej uzgodnił warunki indywidualne z hiszpańską ekipą. 33-latek miał się podobno zgodzić na znacznie niższe zarobki, niż to ma miejsce w Bayernie. W klubie z Monachium polski napastnik może liczyć na mniej więcej 20 milionów euro. Tymczasem gigant La Liga będzie mógł zapewnić zawodnikowi 8-10 milionów euro.

W ostatniej kampanii Lewandowski wystąpił w 46 meczach, strzelając w nich 50 goli.

Czytaj więcej: Bayern znacząco podnosi oczekiwaną sumę za Lewego

Komentarze