Bayern prowadzi ważne rozmowy. Lewandowski pomijany

Serge Gnabry
Serge Gnabry PressFocus

Bayern Monachium prowadzi rozmowy z kolejnym zawodnikiem w sprawie przedłużenia kontraktu. Piłkarzem, który wkrótce powinien złożyć podpis pod kontraktem z klubem jest Serge Gnabry. Na razie nie ma natomiast tematu nowej umowy dla Roberta Lewandowskiego.

  • Serge Gnabry jest kolejnym zawodnikiem, który wkrótce przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium
  • Obie strony prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie warunków nowej umowy
  • Według niemieckich mediów w ostatnich tygodniach nic nie wydarzyło się w kwestii nowego kontraktu dla Roberta Lewandowskiego

Gnabry dostanie nowy kontrakt

W ostatnim czasie nowe długoterminowe kontrakty z Bayernem Monachium podpisali Joshua Kimmich (do 2025 roku) i Leon Goretzka (2026). Teraz priorytetem władze bawarskiego klubu jest przedłużenie współpracy z Serge’m Gnabry’m, którego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Jak informuje Sport1, rozmowy między Bayernem i Gnabry’m są na bardzo zaawansowanym etapie. Ich finalizacji nie należy jednak spodziewać w tym tygodniu. Piłkarz nie przebywa obecnie w Monachium, ponieważ w poniedziałek wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Niemiec, która przygotowuje się do meczu eliminacji mistrzostw świata z Rumunią i Macedonią Północną.

Podpisanie przez 26-letniego zawodnika nowego kontraktu z Bayernem jest przesądzone. Dzięki nowej umowie występujący od 2018 roku w Monachium Gnabry stanie się jednym z najlepiej zarabiającym zawodników w zespole. Całkowicie zasłużenie, bowiem od początku pobytu w stolicy Bawarii jest ważnym elementem drużyny. W jej barwach rozegrał do tej pory 137 spotkań, zdobywając 51 bramek i dokładając do tego 33 asysty.

Bez rozmów z Lewandowskim

W ostatnich tygodniach pojawiły się również informacje o gotowości do podjęcia rozmów z klubem w sprawie nowego kontraktu przez Roberta Lewandowskiego. Umowa reprezentanta Polski, tak jak Gnabry’ego, również wygasa z końcem czerwca 2023 roku.

Jak informuje Sport1, w ostatnim czasie nic nie wydarzyło się w sprawie ewentualnego jej przedłużenia. Według informacji niemieckich mediów nie doszło do żadnych rozmów między władzami klubu, a menedżerem piłkarza Pini Zahavim. Przyszłość Lewandowskiego w zespole mistrzów Niemiec pozostaje więc otwarta.

Zobacz także: Pięć problemów Bayernu. Niemcy punktują Bawarczyków

Komentarze