Gwiazdor w Bayernie. Drugi najdroższy transfer w historii klubu!

Matthijs de Ligt
PressFocus Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

Bayern Monachium poinformował o zakontraktowaniu Matthijsa de Ligta. Holender podpisał pięcioletni kontrakt, a Juventus otrzyma za niego 70 milionów euro kwoty podstawowej.

  • Bayern Monachium kupił Matthijsa de Ligta!
  • Juventus otrzyma za niego maksymalnie 80 milionów euro
  • Holender podpisał pięcioletni kontrakt

Matthijs de Ligt zawodnikiem Bayernu Monachium!

Bayern Monachium poinformował o finalizacji transferu Matthijsa de Ligta.

Bawarczycy ruszyli po holenderskiego stopera, gdy tylko okazało się, że znalazł się na rynku. Juventus otrzyma za swojego, byłego już, podopiecznego 70 milionów euro. Kwota ta sprawia, że 22-latek został z miejsca drugim najdroższym zakupem w historii Die Roten. Droższy był jedynie Lucas Hernandez, który kosztował 80 milionów euro. Tyle może otrzymać Stara Dama, jeśli de Ligt spełni wszystkie wymagania odnośnie bonusów.

Prezydent Bayernu nie krył zachwytu nowym wzmocnieniem.

De Ligt jest dla nas wymarzonym zawodnikiem. Dzięki takim transferom możliwe jest osiągnięcie wszelkich celów. Nasz nowy zespół nabiera kształtu. Ta transakcja to ważna część ogólnej koncepcji, którą wdrażamy etapami. De Ligt powinien stać się ostoją naszej defensywy – powiedział Herbert Hainer.

Jak dotąd nie znamy pensji, jaką środkowy obrońca ma inkasować w Bawarii, ale ponoć będzie ona mniejsza, niż ta, którą otrzymywał w Juventusie. W Turynie zarabiał około dziesięć milionów euro.

De Ligt w minionym sezonie rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich trzy bramki i asystę.

Zobacz również: Sevilla odrzuciła ofertę za Kounde, a nowy gracz chce wkroczyć do negocjacji.

Komentarze