Bayern już szykuje kolejną ofertę za De Ligta

Matthijs de Ligt
PressFocus Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

Poniedziałkowe negocjacje Bayernu Monachium z Juventusem w sprawie transferu Matthijsa De Ligta nie przyniosły osiągnięcia porozumienia. Fabrizio Romano podaje jednak, że Bawarczycy nie poddają się w walce o Holendra i już przygotowują kolejną ofertę dla Starej Damy.

  • Juventus odrzucił ofertę Bayernu Monachium za De Ligta
  • 60 mln euro oferowane przez Bawarczyków nie zadowala Starej Damy
  • Fabrizio Romano informuje, że Niemcy od razu zabrali się do przygotowania nowej oferty

Bayern podwyższy ofertę za De Ligta

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium i Juventusem. Obie strony negocjowały warunki transferu Matthijsa de Ligta do ekipy z Bundesligi. Rozmowy nie były jednak zbyt owocne, bowiem oferta Bawarczyków nie zadowoliła Starej Damy.

Bayern Monachium zaoferował za De Ligta 60 mln euro. Jednak od samego początku włoskie media twierdzą, że Juventus oczekuje za Holendra około 90 mln euro. Różnica jest więc spora, dlatego nie może dziwić, że Włosi bardzo szybko odrzucili propozycję Bawarczyków.

Jak podaje Fabrizio Romano to nie odstrasza Niemców, którzy od razu zabrali się do przygotowania nowej, lepszej oferty. Na razie nie wiadomo, jak wysoka będzie kolejna propozycja, jednak pamiętając o informacjach przekazywanych przez włoskich dziennikarzy można się spodziewać, że każda kwota poniżej 80 mln euro zostanie odrzucona. Holender ma ważny kontrakt z Juventusem do czerwca 2024 roku, dlatego włoski klub nie musi się spieszyć w negocjacjach.

Według różnych mediów Matthijs De Ligt jest już zdecydowany na transfer do Bayernu Monachium. Jak dodaje Fabrizio Romano, defensor zaakceptował warunki indywidualnego kontraktu i czeka na porozumienie obu klubów. W tym momencie transfer wydaje się być przesądzony i jeszcze tego lata Holender opuści Turyn.

De Ligta nie przekonały do pozostanie w Juventusie prośby kibiców, którzy tłumnie zebrali się pod ośrodkiem treningowym Starej Damy, gdy zawodnik przybył na testy medyczne po urlopie. Fani głośno skandowali, by Holender został w Turynie.

Zobacz również: Milan skupia się na pozyskaniu napastnika Club Brugge

Komentarze