Barcelona złoży ofertę za rozchwytywanego nastolatka

Karim Adeyemi
Pressfocus Na zdjęciu: Karim Adeyemi

Barcelona planuje wzmocnić ofensywę. Jednym z jej celów jest Karim Adeyemi. Klub zamierza wkrótce złożyć ofertę za utalentowanego Niemca.

  • Barcelona pracuje nad wzmocnieniem siły rażenie w ataku
  • W osiąganiu lepszych wyników pomóc ma transfer utalentowanego nastolatka
  • Na Camp Nou zimą może trafić Karim Adeyemi z RB Salzburg

Barcelona zamierza uprzedzić konkurencję

Xavi Hernandez przygotowuje się do pierwszego meczu w roli trenera Barcelony. Ten wyczekiwany przez kibiców moment nastąpi 20 listopada. Wówczas Blaugrana podejmie u siebie Espanyol. Xavi wie, że jego zespół potrzebuje wzmocnienia ofensywy. Klub zamierza spełnić jego oczekiwanie i rozpoczął już działania.

Z Barceloną w ostatnich tygodniach mocno łączony był Raheem Sterling. Anglik jest otwarty a opuszczenie Manchesteru City. Problemem w zrealizowaniu tej transakcji są jednak duże zarobki Anglika. W związku z tym Blaugrana swoją uwagę skierowała na innego gracza.

Patrick Berger ze Sport1 informuje, że celem Barcelony jest Karim Adeyemi. Doniesienia te potwierdza także Florian Plettenberg. Niemiec to niezwykle utalentowany napastnik, o którego pozyskanie rywalizują czołowe kluby Bundesligi, ale również między innymi Real Madryt.

Barcelona nie chce zwlekać w sprawie Adeyemiego. W najbliższych dniach do RB Salzburg ma wpłynąć oferta transferu definitywnego w wysokości 40 milionów euro. Fanem talentu 19-latka jest Xavi. Z ojcem Niemca kontaktował się już w przeszłości Joan Laporta. W sezonie 2021/2022, Adeyemi rozegrał 22 mecze. Strzelił w nich 15 goli i zaliczył 2 asysty.

Czytaj także: Real Madryt planuje zatrzymać kluczowego zawodnika

Komentarze