Barcelona i Atletico blisko porozumienia ws. Griezmanna

Antoine Griezmann
PressFocus Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Barcelona i Atletico Madryt są o krok od rozwiązania ciekawego przypadku Antoine’a Griezmanna. Francuz od kilku tygodni jest tematem spięć na linii obu klubów.

  • Barcelona i Atletico szukają rozwiązania ws. Griezmanna
  • Oba kluby prawdopodobnie osiągną kompromis zmniejszając klauzulę wykupu
  • Według mediów porozumienie jest blisko

Sytuacja Griezmanna w końcu się wyjaśni?

Griezmann jest w drugim roku dwuletniego okresu wypożyczenia z Barcelony do Atletico, ale w tym sezonie pojawia się na placu gry tylko jako zmiennik na około 30 minut. W umowie bowiem zawarto klauzulę, która zmusi Atleti do zapłaty 40 milionów euro wykupu Francuza, jeśli ten zagra przez 45 minut lub dłużej w 50% meczów, na które jest dostępny. W poprzednim sezonie wystąpił już ponad 80% dostępnych meczów.

Atletico i Diego Simeone wykazują duże zaangażowanie, by uniknąć zapłacenia tej wysokiej klauzuli, natomiast Barcelona robi wszystko, aby pozbyć się wysokiej pensji Francuza jednocześnie zmniejszając obciążenie klubowego budżetu. Oba kluby się niejako skazane na wypracowanie kompromisu w tej sprawie.

Według L’Equipe i Mundo Deportivo porozumienie jest bliskie. Według tych źródeł obie strony próbują wynegocjować kompromis, na mocy którego klauzula wykupu miałaby zostać zmniejszona z 40 mln euro do 25 mln euro.

Takie rozwiązanie z pewnością w pełni nie zadowoli Dumy Katalonii, która szuka różnych źródeł dochodu wobec kiepskiej sytuacji finansowej, jednak chęć obniżenia budżetu płacowego może nie pozostawić im wyboru.

Zobacz również: Araujo: Lewandowski przyniósł nam ulgę w ofensywie

Komentarze