Arsenal bliski finalizacji trzeciego transferu

Fabio Vieira
Pressfocus Na zdjęciu: Fabio Vieira

Arsenal bliski jest dopięcia trzeciego transferu przed zbliżającym się sezonem. Pedro Sepulveda przekazał, że Kanonierzy są bliscy zakontraktowania Fabio Vieiry z FC Porto. Portugalczyk ma ich kosztować 40 milionów euro.

  • Arsenal zagwarantował sobie już transfery Marquinhosa i Matta Turnera
  • Kanonierzy potrzebują wzmocnić jeszcze środek pola
  • Angielski klub jest bliski finalizacji transferu Fabio Vieiry

Arsenal wzmacnia siłę środka pola

Wygląda na to, że władze Arsenalu postanowiły w trakcie letniego okienka transferowego przeznaczyć spore środki na wzmocnienia składu. Ostatnia kampania była dla Kanonierów dość rozczarowująca. Klub nie zdobył żadnego trofeum, a w ostatnich kolejkach dał się w lidze wyprzedzić Tottenhamowi i stracił możliwość na kwalifikację do rozgrywek Ligi Mistrzów. Zespołowi wyraźnie brakowało pod koniec sezonu świeżości i jakości w drugiej linii.

Z problemów Arsenalu sprawę świetnie zdaje sobie Mikel Arteta. Hiszpan w zgodzie z zarządem ustalił, że najważniejsze będą wzmocnienie środka pola i ataku. Klub rozważał wielu kandydatów do linii pomocy, ale finalnie wybór padł na Fabio Vieirę z FC Porto. Pedro Sepulveda przekazał, że transakcja jest bliska finalizacji, a Smoki za 22-latka otrzymają 40 milionów euro. 

Wychowanek FC Porto w zeszłym sezonie w 39 meczach zanotował siedem trafień i aż 16 asyst. Jego wizja i przegląd pola to atuty, które przekonały Kanonierów do transferu. Vieira może zjawić się na testach medycznych w Londynie nawet w ciągu najbliższych kilku godzin. Doniesienia te potwierdza także Fabrizio Romano.

Przeczytaj też: Arsenal idzie po gracza Man City. Złożył kolejną ofertę

Komentarze