Arsenal idzie na łowy do Włoch

Aaron Hickey
PressFocus Na zdjęciu: Aaron Hickey

Arsenal, według angielskich mediów, nasila próby pozyskania obrońcy Bolonii Aarona Hickeya, który znajduje się także w kręgu zainteresowań Napoli oraz Newcastle United. Reprezentant Szkocji skończy w przyszłym miesiącu 20 lat. Na Półwysep Apeniński trafił ze szkockiego Hearts we wrześniu 2020 roku za 1,7 mln euro.

  • Arsenal zarzuca sieci na obrońcę Bolonii
  • Aaron Hickey znalazł się na celowniku Kanonierów
  • Cena wywoławcza za młodego Szkota to 20 mln euro

Hickey zapracował na transfer do mocniejszego klubu

To jest dla niego przełomowa kampania w Serie A. W obecnych rozgrywkach strzelił pięć goli w 34 meczach włoskiej ekstraklasy. Na swoim koncie ma też jedną asystę.

Hickey ma kontrakt z zespołem ze Stadio Dall’Ara do czerwca 2024 roku. Według brytyjskiego The Mirror, Arsenal chce jak najszybciej osiągnąć porozumienie z Bolonią, aby uprzedzić konkurencję.

Wielu widzi w nim nowego Garetha Bale’a porównując jego waleczność w ataku na lewym skrzydle. Cena wywoławcza wynosi obecnie około 20 mln euro i rośnie z każdym kolejnym świetnym występem w drużynie z Serie A.

Hickey może kontynuować karierę w Serie A w Napoli, które zakwalifikowało się do Ligi Mistrzów na koleljny sezon. Zespół z Kampanii szuka wzmocnień przed kolejnym sezonem, a atutem Szkota jest znajomość włoskiej ligi. Może także Przejść do Premier League. Oprócz Arsenalu jego sytuacji bacznie przygląda się Newcastle United, które latem planuje odmłodzić skład.

Zobacz również: Mourinho odkrył plany na przyszłość. “Zostanę w Romie na kolejny sezon”

Komentarze