Juventus pracuje nad zaskakującym transferem. Na celowniku gwiazda Chelsea

Mason Mount
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mason Mount

Wielu piłkarzy łączonych jest w ostatnich tygodniach z Juventusem. Stara Dama planuje spore wzmocnienia w zimowym oknie transferowym, a jednym z nich zdaniem mediów może być Mason Mount. Zaskakujące informacje w tej sprawie przekazali dziennikarze The Sun.

  • W zimowym oknie transferowym Juventus postara się o wiele wzmocnień
  • Kandydatem do transferu jest Mason Mount
  • Oprócz Starej Damy pomocnikiem interesuje się również Liverpool

Juventus postara się o transfer pomocnika Chelsea

Mason Mount nie może jak na razie odnaleźć formy z ubiegłego sezonu. Anglik jest dość chimeryczny i przeplata udane mecze bardzo słabymi. Wciąż może jednak liczyć na zaufanie zarówno Grahama Pottera, jak i Garetha Southgate’a. Pomocnik Chelsea znalazł się w kadrze na mundial w Katarze. 

23-latek wciąż jest zawodnikiem wyjściowego składu The Blues, jednak coraz częściej zostaje zmieniony przed upływem 90 minut. W 14 ligowych spotkaniach do tej pory uzbierał jedynie dwie bramki i dwie asysty, a Chelsea mocno zawodzi i w tabeli Premier League zajmuje dopiero ósme miejsce. Wpływa to na pojawianie się coraz częstszych plotek na temat przyszłości zawodnika.

Dziennikarze The Sun przekazali, że piłkarzem Chelsea zainteresował się w ostatnich tygodniach Juventus. The Guardian dodaje, że poza Starą Damą, sytuację zawodnika monitoruje także uważnie Liverpool. Umowa Anglika wygasa w czerwcu 2023 roku i choć klub jest skłonny do przedłużenia współpracy, sam zawodnik jeszcze się w tej kwestii nie określił. Obecnie jest on jednym z najgorzej zarabiających piłkarzy w klubie. Mimo to włodarze The Blues nie wydają się zbyt przejęci plotkami łączącymi Mounta z odejściem.

Władze Juventusu postrzegają 23-latka jako zawodnika będącego w stanie wnieść wiele jakości do drugiej linii zespołu. Tam z kolei z powodu licznych kontuzji w tym sezonie występuje wielu wychowanków. 

Czytaj dalej: Kante na celowniku gigantów Serie A

Komentarze