Piłkarz RB Lipsk zaoferowany FC Barcelonie

Angelino
fot. PressFocus Na zdjęciu: Angelino

Angelino może już niedługo opuścić szeregi RB Lipsk. Po transferze Davida Rauma jego pozycja w zespole została naruszona, przez co wyprowadzka nie jest wykluczona. “Sport” przekonuje, że lewy wahadłowy został zaoferowany FC Barcelonie.

  • Angelino był dotychczas niekwestionowanym numerem jeden na swojej pozycji i istotnym elementem w jedenastce RB Lipsk
  • Po transferze Davida Rauma nie ma pewności, że Hiszpan wciąż będzie pełnił kluczową rolę. RB Lipsk nie wyklucza rozstania
  • Lewy wahadłowy został zaoferowany FC Barcelonie. Władze klubu Bundesligi myślą o wypożyczeniu z późniejszą opcją wykupu

Po transferze Angelino stał się zbędny

FC Barcelona rozgląda się za zawodnikiem, który będzie gotowy pełnić rolę zmiennika dla Jordiego Alby. Dotychczas władze klubu całą swoją uwagę kierowały na Marcosa Alonso z Chelsea, lecz na horyzoncie pojawił się właśnie nowy kandydat.

RB Lipsk ogłosił w niedzielę transfer Davida Rauma, który zdaniem różnych źródeł jego najdroższą transakcją w klubowej historii. Wiara w reprezentanta Niemiec jest na tyle duża, że momentalnie mówi się o nim jak o zawodniku wyjściowej jedenastki. To sprawia, że z zespołem może pożegnać się Angelino.

Lewy wahadłowy był dotychczas kluczowym elementem drużyny, a obecnie nie ma pewności, że regularnie będzie pojawiał się na murawie. RB Lipsk jest skłonny rozstać się z 25-latkiem, a nawet zaoferował go FC Barcelonie.

Przedstawiciel Bundesligi myśli o wypożyczeniu go z opcją późniejszego wykupu. “Duma Katalonii” przygląda się sytuacji Angelino, lecz nie podejmuje żadnych pochopnych kroków. Aktualnie jej celem jest sfinalizowanie transakcji Bernardo Silvy.

Zobacz również: FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Bernardo Silvą

Komentarze